КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 4 березня 2004 р. № 253
Київ
|
Про затвердження Порядку легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади, що додається.
2. Утворити міжвідомчу робочу групу з питань легалізації комп'ютерних програм у складі згідно з додатком.
Персональний склад міжвідомчої робочої групи затверджується її головою.
3. Міністерству освіти і науки розробити і затвердити в 2004 році положення про реєстр комп'ютерних програм та забезпечити його ведення.
Прем'єр-міністр України
|
В.ЯНУКОВИЧ
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 4 березня 2004 р. № 253
ПОРЯДОК
легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади
1. Цей Порядок визначає процедуру проведення легалізації комп'ютерних програм в органах виконавчої влади.
2. Терміни, що вживаються у цьому Порядку, мають таке значення:
легалізація комп’ютерних програм в органах виконавчої влади (далі - легалізація) - приведення використання комп’ютерних програм у відповідність з вимогами законодавства про авторське право шляхом заміни неліцензійних комп’ютерних програм ліцензійними;
неліцензійна комп’ютерна програма - комп’ютерна програма, яка використовується з порушенням умов, визначених у ліцензії, або не має чинної ліцензії на її використання.
Інші терміни у цьому Порядку використовуються у значенні, наведеному в Законі України "Про авторське право і суміжні права" (
3792-12)
та Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади (
1433-2003-п)
, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. № 1433 (Офіційний вісник України, 2003 р., № 37, ст. 1989).
3. Дія цього Порядку не поширюється на закупівлю нових комп'ютерних програм чи комп'ютерної техніки з установленими програмами, яка здійснюється органами виконавчої влади самостійно у порядку, визначеному законодавством.
4. Інвентаризація комп’ютерних програм, під час якої органи виконавчої влади визначають перелік та кількість ліцензійних та неліцензійних комп’ютерних програм, проводиться з урахуванням вимог Порядку використання комп’ютерних програм в органах виконавчої влади (
1433-2003-п)
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 10 вересня 2003 р. № 1433, та пункту 6 цього Порядку.
Ліцензії на використання комп’ютерних програм та/або відсутність ліцензій для комп’ютерних програм, що використовуються, відображаються у даних інвентаризації, що проводиться згідно з методикою проведення інвентаризації, встановленою Мінекономіки.
Використання комп’ютерних програм, створених (розроблених), розповсюджених, а також забезпечених технічною підтримкою суб’єктів господарювання, які перебувають під контролем іноземної держави, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи відповідно до Закону України "Про санкції" (1644-18)
, дозволяється до закінчення строку дії ліцензії без отримання технічної підтримки (оновлень, виправлень тощо) від зазначених суб’єктів господарювання. Не дозволяється продовження строку дії ліцензії або легалізація таких неліцензійних комп’ютерних програм.
Зазначені неліцензійні програми виводяться з експлуатації до кінця року, в якому проводилася інвентаризація комп’ютерних програм.
У разі необхідності ліцензійні комп’ютерні програми після закінчення строку дії ліцензії та/або неліцензійні комп’ютерні програми повинні бути замінені ліцензійними комп’ютерними програмами з аналогічними функціями, які створені (розроблені), розповсюджені, а також забезпечені технічною підтримкою суб’єктів господарювання, які не перебувають під контролем іноземної держави, до якої застосовано спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи відповідно до Закону України "Про санкції" (1644-18)
.
5. Здійснення заходів з легалізації координує міжвідомча робоча група з питань легалізації комп'ютерних програм.
Рішення зазначеної робочої групи:
приймається на засіданні шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів у разі присутності не менше ніж двох третин її складу. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови робочої групи;
оформляється протоколом, який протягом 10 робочих днів підписується всіма членами робочої групи, які були присутні на засіданні. Копії протоколу засідання Мінекономіки надсилає всім членам робочої групи та відповідним органам виконавчої влади протягом п’яти робочих днів з дати оформлення протоколу.
Організаційно-технічне забезпечення діяльності міжвідомчої робочої групи здійснює Мінекономіки.
З метою забезпечення прозорості діяльності міжвідомчої робочої групи її рішення оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінекономіки до 1 травня.
6. Органи виконавчої влади під час проведення щорічної планової інвентаризації комп’ютерних програм згідно з методикою проведення інвентаризації, встановленою Мінекономіки, визначають перелік та кількість ліцензійних комп’ютерних програм та комп’ютерних програм, які підлягають легалізації, і подають відповідну інформацію:
районні, районні у мм. Києві та Севастополі держадміністрації - до 1 лютого Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям;
територіальні органи міністерств, інших центральних органів виконавчої влади - до 1 лютого міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади;
міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації - до 1 березня узагальнену інформацію Мінекономіки.
Комп'ютерні програми, які не підлягають легалізації через моральну застарілість, невідповідність функціональним завданням органів виконавчої влади, вимогам захисту інформації тощо, виводяться з експлуатації до кінця року, в якому проводилася інвентаризація.
7. Мінекономіки узагальнює подану органами виконавчої влади інформацію і до 1 квітня подає її на розгляд міжвідомчої робочої групи.
8. Заходи з легалізації комп’ютерних програм здійснюються:
органами виконавчої влади за рахунок бюджетних призначень, передбачених у законі про Державний бюджет України на відповідний рік;
Мінекономіки за рахунок бюджетних призначень, передбачених у законі про Державний бюджет України на відповідний рік за окремою бюджетною програмою, та/або за рахунок надходжень від зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності.
Порядок використання надходжень від зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, для здійснення заходів з легалізації комп’ютерних програм, затверджується Мінекономіки.
9. Органи виконавчої влади на підставі результатів проведеної щорічної інвентаризації та визначеної кількості комп’ютерних програм, які підлягають легалізації, в установленому порядку передбачають у бюджетних запитах обсяги фінансування, необхідні для здійснення заходів з легалізації. Якщо бюджетними призначеннями для органів виконавчої влади у законі про Державний бюджет України на відповідний рік не передбачені обсяги фінансування або передбачені недостатні обсяги фінансування заходів з легалізації, відповідні органи подають Мінекономіки обґрунтовані пропозиції щодо обсягів додаткового фінансування заходів з легалізації для внесення таких пропозицій на розгляд міжвідомчої робочої групи.
Здійснення заходів з легалізації комп’ютерних програм є напрямом використання бюджетних коштів, що відображається в паспортах відповідних бюджетних програм.
Органи виконавчої влади подають до 1 грудня Мінекономіки перелік комп’ютерних програм, щодо яких здійснені заходи з легалізації, із зазначенням кількісних показників та обсягів коштів, спрямованих на здійснення заходів з легалізації у звітному періоді.
10. Мінекономіки за пропозиціями міжвідомчої робочої групи, зазначеної в пункті 5 цього Порядку, на підставі поданої органами виконавчої влади інформації щороку визначає:
1) загальну кількість та перелік неліцензійних примірників комп’ютерних програм, які використовуються в органах виконавчої влади і підлягають легалізації;
2) кількість та перелік неліцензійних примірників комп’ютерних програм, які використовуються в органах виконавчої влади і підлягають легалізації у поточному році за рахунок бюджетних призначень, передбачених для Мінекономіки, та/або за рахунок надходжень від зборів за дії, пов’язані з охороною прав на об’єкти інтелектуальної власності, відповідно до пункту 8 цього Порядку, у розрізі органів виконавчої влади.
11. У разі коли правовласник не провадить господарської діяльності в Україні, закупівля ліцензій на використання комп’ютерних програм може здійснюватися у визначених правовласником осіб.
Додаток
до постанови Кабінету Міністрів України
від 4 березня 2004 р. № 253
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 10 жовтня 2018 р. № 851 (851-2018-п)
)
СКЛАД
міжвідомчої робочої групи з питань легалізації комп'ютерних програм
Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, голова міжвідомчої робочої групи
Заступник Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства, заступник голови міжвідомчої робочої групи
Перший заступник Міністра цифрової трансформації
Заступник Голови Казначейства
Директор департаменту інтелектуальної власності Мінекономіки
Директор Департаменту забезпечення документообігу, контролю та інформаційних технологій Секретаріату Кабінету Міністрів України
Директор департаменту МВС
Директор департаменту Мінфіну
Директор департаменту Мінсоцполітики
Начальник управління Міноборони
Директор департаменту ДФС
Директор департаменту Адміністрації Держспецзв’язку
Заступник Глави Адміністрації Президента України (за згодою)
Заступник Голови СБУ (за згодою)