Банківський працівникам СРСР— ПЕНСІЇ ДЕРЖШЖБОВЦІВ
Чи зараховується ло стажу державного службовця робота у банківській системі, а саме у Держбанку і Агропромбанку СРСР ?
Який порядок нарахування надбавок за вислугу років лержслужбовіїів?
У додатку до Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів № 283 від 03.05.1994 року, міститься Перелік державних органів колишніх УРСР та інших республік, а також колишнього СРСР, період роботи в яких на посадах керівних працівників і спеціалістів зараховується до стажу державної служби. Серед них є Держбанк СРСР, Зовнішекономбанк СРСР, Будбанк СРСР, Промбудбанк СРСР, Агропром-банк СРСР, Житлосоцбанк СРСР, Ощадний банк СРСР, їх республіканські банки (контори), крайові, обласні (міські) управління, а також міські і районні відділення.
Крім того, установлено, що надбавка за вислугу років обчислюється за фактично відпрацьований час виходячи із посадового окладу і залежно від стажу державної служби, визначеного відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою. У разі виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника, надбавка за вислугу років обчислюється з посадового окладу за основною посадою.
Надбавка за вислугу років виплачується у розмірах, установлених ч. 5 ст. 33 Закону "Про державну службу". Тобто така надбавка виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки — 10, понад 5 років — 15, понад Ю років — 20, понад 15 років — 25, понад 20 років — ЗО, понад 25 років — 40 відсотків. Держслужбовцяи можуть також установлюватися надбавки за високі досягнення у праці і виконання особливо важливої роботи, доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників та інші надбавки і доплати, а також надаватися матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань.
Сторінку підготувала Тетяна НІКОЛАЄВА
По материалам газеты "Юридичний вісник України"