ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕВИПЛАТУ ЗАРПЛАТИ


Чи передбачена у законодавстві відповідальність за порушення термінів виплати заробітної плати?


Стаття 41 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає, що порушення встановлених термінів виплати заробітної плати, виплата її не в повному обсязі, а також інші порушення вимог законодавства про працю -тягнуть накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та громадян - суб'єктів підприємницької діяльності від п'ятнадцяти до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (на сьогодні неоподатковуваний мінімум доходів громадян становить 17 грн., далі - НМДГ).

За наявності складу злочину, передбаченому статтею 175 Кримінального кодексу, може наступати кримінальна відповідальність винних у ньому осіб. Так, безпідставна

невиплата заробітної плати громадянам більше ніж за один місяць, вчинена умисно керівником підприємства, установи або організації незалежно від форми власності, - карається штрафом від ста до трьохсот НМДГ або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п'яти років, або виправними роботами на строк до двох років, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до - трьох років. Те саме діяння, якщо воно було вчинене внаслідок нецільового використання коштів, призначених для виплати заробітної' плати, - карається штрафом від п'ятисот до тисячі НМДГ або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років. Особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо до притягнення до кримінальної відповідальності нею здійснено необхідні виплати.

Сторінку підготувала Тетяна НІКОЛАЄВА

По материалам газеты "Юридичний вісник України"