КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 3 серпня 2000 р. № 1200
Київ
|
Про утворення Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Реорганізувати Міжвідомчу комісію з координації дій щодо виконання Конвенції ООН про права дитини (
995_021)
, Всесвітньої декларації про забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей (
995_075)
та Національної програми "Діти України", утворену постановою Кабінету Міністрів України від 20 липня 1996 р. № 767 (
767-96-п)
, у Міжвідомчу комісію з питань охорони дитинства.
2. Затвердити Положення про Міжвідомчу комісію з питань охорони дитинства (додається).
3.
Голові Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства затвердити у місячний термін персональний склад Комісії.
4. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 20 липня 1996 р. № 767 (
767-96-п)
(ЗП України, 1996 р., № 14, ст. 392), крім абзацу першого пункту 1;
постанову Кабінету Міністрів України від 16 лютого 1998 р. № 176 (
176-98-п)
(Офіційний вісник України, 1998 р., № 7, ст. 262).
Прем'єр-міністр України
|
В.ЮЩЕНКО
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 3 серпня 2000 р. № 1200
ПОЛОЖЕННЯ
про Міжвідомчу комісію з питань охорони дитинства
1. Міжвідомча комісія з питань охорони дитинства (далі - Комісія) є тимчасовим консультативним, дорадчим органом, утвореним Кабінетом Міністрів України з метою підготовки пропозицій щодо реалізації державної політики з питань захисту прав та інтересів дітей.
2. Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України (
254к/96-ВР)
, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а також цим Положенням.
3. Основними завданнями Комісії є:
сприяння забезпеченню координації дій органів виконавчої влади з питань охорони дитинства;
підготовка пропозицій щодо формування і реалізації державної політики з питань захисту прав та інтересів дітей;
визначення шляхів, механізмів та способів вирішення проблемних питань, що виникають під час реалізації державної політики у сфері охорони дитинства.
4. Комісія відповідно до покладених на неї завдань:
1) проводить аналіз стану справ та причин виникнення проблем у процесі реалізації державної політики у сфері охорони дитинства;
2) вивчає результати діяльності центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій з питань, що належать до її повноважень;
4) бере участь у розробленні проектів нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення виконання пріоритетних завдань державної політики у сфері охорони дитинства;
5) подає Кабінетові Міністрів України розроблені за результатами своєї роботи пропозиції та рекомендації;
6) схвалює та подає в установленому порядку на розгляд Президента України щорічну державну доповідь про становище дітей в Україні та стан реалізації державної політики у сфері охорони дитинства згідно з додатком.
5. Комісія має право:
1) отримувати в установленому порядку від центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію, необхідну для виконання покладених на неї завдань;
2) залучати до участі у своїй роботі представників центральних і місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також незалежних експертів (за згодою) з метою підготовки пропозицій та рекомендацій з актуальних питань правового і соціального захисту дітей;
3) утворювати у разі потреби для виконання покладених на неї завдань постійні або тимчасові робочі групи;
4) організовувати проведення конференцій, семінарів, нарад та інших заходів.
6. Комісія під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з центральними і місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, а також з відповідними міжнародними організаціями та органами зарубіжних країн.
7. До складу Комісії входять Міністр соціальної політики (голова Комісії), Міністр охорони здоров’я (заступник голови Комісії), Міністр освіти і науки (заступник голови Комісії), Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів (за згодою), Голова Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики (за згодою), заступники Міністра закордонних справ, Міністра фінансів, Міністра юстиції, Міністра культури та інформаційної політики, Міністра молоді та спорту, Міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, Міністра розвитку громад та територій, заступники керівників Національної поліції, Державної служби статистики, а також за згодою Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, Уповноважений Президента України з прав дитини, Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю, перші віце-президенти Національної академії медичних наук, Національної академії педагогічних наук, представник Інституту демографії та соціологічних досліджень імені М.В. Птухи Національної академії наук, постійний представник Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, представники громадських та міжнародних організацій, діяльність яких пов’язана із забезпеченням захисту прав дітей (за згодою).
8. Персональний склад Комісії формує та затверджує її голова.
9. Голова, його заступники та члени Комісії беруть участь у її роботі на громадських засадах.
10. Формою роботи Комісії є засідання, які проводяться за рішенням її голови, але не менше ніж один раз на три місяці. Дата проведення засідання та порядок денний повідомляються членам Комісії не пізніше ніж за тиждень до засідання.
Засідання Комісії веде голова або за дорученням голови - один з його заступників.
Засідання Комісії є правоможним, якщо на ньому присутні не менше ніж половина її членів.
Для участі у засіданнях Комісії можуть запрошуватися посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій усіх форм власності.
Засідання Комісії може бути скликане позачергово за ініціативою голови Комісії або його заступника у разі виникнення надзвичайних ситуацій або необхідності невідкладного вирішення питань у сфері охорони дитинства.
11. У разі коли член Комісії з об'єктивних причин не може бути присутнім на засіданні, за попереднім погодженням з головою Комісії він направляє на засідання представника, який за дорученням має повноваження брати участь у голосуванні.
??? Велика таблиця ???
Пропозиції та рекомендації вважаються схваленими, якщо за них проголосувало більш як половина присутніх на засіданні членів Комісії.
13. Пропозиції та рекомендації схвалюються шляхом відкритого голосування простою більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови Комісії.
14. Пропозиції та рекомендації Комісії оформляються протоколом, який підписується її головою і надсилається всім членам Комісії та Кабінету Міністрів України.
Пропозиції та рекомендації Комісії можуть бути реалізовані шляхом прийняття Кабінетом Міністрів України рішення, проект якого вносить Мінсоцполітики.
Центральні та місцеві органи виконавчої влади повідомляють Комісії про наслідки розгляду пропозицій та рекомендацій.
15. Голова Комісії (заступник голови Комісії) затверджує зміст державної доповіді про становище дітей в Україні у попередньому році та рекомендації з її підготовки.
16. Про свою діяльність і прийняті рішення Комісія систематично інформує громадськість у засобах масової інформації.
17. Організаційно-технічне забезпечення діяльності Комісії здійснює Мінсоцполітики.
Додаток
до Положення про Міжвідомчу комісію з питань охорони дитинства
ПОРЯДОК
підготовки і розповсюдження щорічної державної доповіді про становище дітей в Україні
1. Щорічна державна доповідь про становище дітей в Україні (далі - доповідь) є офіційним документом, що готується з метою забезпечення центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадськості України об'єктивною систематизованою аналітичною інформацією про становище дітей та тенденції його змін у ході здійснюваних соціально-економічних перетворень і містить відомості про економічні, правові, соціальні та інші заходи, які вживаються в Україні для забезпечення виживання, захисту і розвитку дітей.
Доповідь покликана сприяти уточненню пріоритетів у розв'язанні проблем дитинства, а також формуванню плану дій щодо забезпечення прав дітей, їх виживання, захисту і розвитку.
2. У доповіді використовуються офіційні дані державної статистичної звітності та аналітичні розробки центральних органів виконавчої влади, відповідних наукових установ, інших організацій.
Для підготовки доповіді використовуються матеріали Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій про становище дітей у регіонах, а також результати наукових досліджень з питань життєдіяльності та розвитку дітей.
4. Мінсоцполітики організовує підготовку проекту доповіді на основі пропозицій, поданих заінтересованими органами виконавчої влади, науковими установами та громадськими і міжнародними організаціями, діяльність яких пов’язана із забезпеченням захисту прав дітей.
Пропозиції подаються Мінсоцполітики щороку до 1 липня.
5. Координація дій міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, відповідальних за підготовку відповідних розділів та доповіді в цілому, здійснюється Міжвідомчою комісією з питань охорони дитинства.
6. Після схвалення на засіданні Міжвідомчої комісії з питань охорони дитинства доповідь подається в установленому порядку Президентові України у квітні наступного року.
До доповіді додаються підготовлені в установленому порядку пропозиції щодо поліпшення становища дітей.
7. Розповсюдження доповіді здійснює Мінсоцполітики.