ПОСТАНОВА
Верховної Ради України
Про Премію Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування
З метою залучення молоді до процесів законотворення, подальшого розвитку парламентаризму та місцевого самоврядування, морального і матеріального заохочення її кращих представників за досягнення значних результатів у вирішенні соціальних і правових питань Верховна Рада України постановляє:
1. Заснувати з 1 січня 2004 року Премію Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування.
2. Затвердити Положення про Премію Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування та опис диплома лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування (додатки 1, 2).
3. Доручити комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання державної молодіжної політики (далі - Комітет), забезпечити відбір кандидатур, підготовку обґрунтованих пропозицій стосовно кандидатів на присудження Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування та подання цих кандидатур на розгляд Верховної Ради України до 15 жовтня за підсумками роботи протягом поточного року.
4. Кабінету Міністрів України щороку під час розроблення проекту закону про Державний бюджет України на відповідний рік передбачати бюджетні призначення Апарату Верховної Ради України, необхідні для здійснення заходів з виплати Премії та виготовлення дипломів лауреатам Премії.
Голова Верховної Ради України
|
В.ЛИТВИН
|
м. Київ
22 травня 2003 року
№ 840-IV
|
Додаток 1
до Постанови Верховної Ради України
від 22 травня 2003 року № 840-IV
ПОЛОЖЕННЯ
про Премію Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування
1. Премія Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування (далі - Премія) присуджується громадянам України, які є молоддю відповідно до закону, а також молодіжним, дитячим громадським об’єднанням, які активно сприяли процесам державотворення, розвитку парламентаризму та місцевого самоврядування, досягли значних результатів у вирішенні соціальних і правових питань.
2. Щороку, як правило, до 1 грудня, Верховна Рада України присуджує 10 премій, розмір кожної з яких становить 25 прожиткових мінімумів для працездатних осіб станом на 1 січня року, в якому присуджується Премія.
3. Премія може присуджуватися громадянину України, молодіжному, дитячому громадському об’єднанню один раз.
4. Клопотання про присудження Премії подаються до комітету Верховної Ради України, до предмета відання якого належать питання державної молодіжної політики (далі - Комітет), центральними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими радами, молодіжними, дитячими громадськими об’єднаннями, що мають всеукраїнський статус відповідно до закону, щороку, до 1 вересня.
До клопотання додаються відомості про досягнення особи, молодіжного або дитячого громадського об’єднання, які висуваються на присудження Премії, витяг із рішення відповідно Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, Київської або Севастопольської міської ради, колегії центрального органу виконавчої влади, керівного органу молодіжного або дитячого громадського об’єднання.
До клопотання також додається довідка про підтвердження досягнень, що видана:
центральними органами виконавчої влади - стосовно осіб, які активно сприяли процесам державотворення;
комітетами Верховної Ради України - стосовно осіб, які активно сприяли розвитку парламентаризму;
місцевими радами - стосовно осіб, які активно сприяли розвитку місцевого самоврядування.
4-1. Перед засіданням Комітету, на якому прийматиметься рішення про внесення на розгляд Верховної Ради України проекту постанови про присудження Премії, проводиться рейтингове голосування членів Комітету щодо кандидатів, клопотання стосовно яких надійшли до Комітету відповідно до вимог пункту 4 цього Положення. На підставі рейтингового голосування Комітет здійснює відбір кандидатур і підготовку зазначеного проекту постанови.
Члени Комітету зобов’язані не допускати конфлікту інтересів під час проведення відбору кандидатур. У разі виникнення конфлікту інтересів у члена Комітету під час розгляду питання по суті він зобов’язаний про це повідомити інших членів Комітету та утриматися від голосування з питань, що його становлять.
5. Комітет щороку, до 15 жовтня, вносить на розгляд Верховної Ради України проект постанови про присудження Премії.
6. Відповідно до прийнятої постанови про присудження Премії Голова Верховної Ради України за поданням Комітету видає розпорядження про виплату Премії за відповідний рік та вручення лауреатам диплома встановленого зразка.
Оформлення дипломів лауреата Премії, їх облік та реєстрація здійснюються Управлінням кадрів Апарату Верховної Ради України.
7. Фінансування видатків, пов'язаних з виплатою Премії, здійснюється за рахунок коштів, передбачених кошторисом Верховної Ради України.
8. Особам, яким присуджено Премію, присвоюється звання лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування та в урочистій обстановці у приміщенні Верховної Ради України вручається диплом лауреата Премії Головою Верховної Ради України або за його дорученням Першим заступником чи заступником Голови Верховної Ради України, Головою Комітету.
Додаток 2
до Постанови Верховної Ради України
від 22 травня 2003 року № 840-IV
ОПИС
Диплома лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування
Диплом лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування (далі - Диплом) складається з обкладинки і вкладного листка.
Обкладинка Диплома має форму прямокутника розміром 320х440 мм, складеного в один згин по лінії довгої сторони.
На лицьовому боці обкладинки вгорі міститься тиснене фарбою золотистого кольору зображення фасаду будинку Верховної Ради України, в центрі - слова "Диплом лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування".
Обкладинка виготовляється з твердого картону, зовнішній бік якого обтягнутий шкірімітом синього кольору. Всередині обкладинки у місці її згину закріплюється синьо-жовта муарова стрічка кольорів Державного Прапора України (співвідношення синього кольору до жовтого - 1:1) для вкладного листка.
Вкладний листок виготовляється з високоякісного крейдованого паперу і має форму прямокутника розміром 297х420 мм, складеного в один згин по лінії довгої сторони.
Ліва внутрішня частина вкладки являє собою площину пастельно-жовтого кольору, обрамлену рамкою, що утворена бордюром із графічного зображення гілок калини золотистого кольору.
У нижній площині лівої внутрішньої частини вкладного листка розташовано кольорове фотографічне зображення будинку Верховної Ради України, у верхній - написи фарбою золотистого кольору: "Диплом"; "лауреата Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування".
У написанні слова "Диплом" використовується давньослов'янський шрифт "Іжиця".
Права внутрішня частина вкладного листка являє собою площину пастельно-жовтого кольору із світло-блакитним зображенням малого Державного Герба України по всьому її полю і рамки з гілок калини.
На полі правої внутрішньої частини вкладного листка фарбою золотистого кольору друкується текст: "Лауреату Премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування", прізвище, ім'я та по батькові лауреата та якою Постановою Верховної Ради України присуджено Премію.
Диплом скріплюється підписом Голови Верховної Ради України та гербовою печаткою Верховної Ради України.