МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ
Н А К А З
26.09.2011 N 337
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 2011 р.
за N 1180/19918
Про затвердження Правил використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності
Відповідно до статті 30 Закону України "Про тваринний світ" (
2894-14)
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності, що додаються.
2. Департаменту охорони природних ресурсів та екомережі (Томахін М.Л.):
2.1. У встановленому порядку подати цей наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
2.2. У десятиденний термін після реєстрації в Міністерстві юстиції України довести цей наказ до відома Державної екологічної інспекції України для керівництва в роботі та здійснення контролю.
3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Вільдмана І.Л.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр М.В.Злочевський
ПОГОДЖЕНО:
Голова Державної
екологічної інспекції
України П.Б.Жила
Перший заступник Голови -
Голова ліквідаційної комісії
Державного комітету України
з питань регуляторної політики
та підприємництва Г.М.Яцишина
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства екології
та природних ресурсів
України
26.09.2011 N 337
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
12 жовтня 2011 р.
за N 1180/19918
ПРАВИЛА
використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності
1. Ці Правила визначають механізм використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності в порядку спеціального використання диких тварин (крім мисливських видів, водних біоресурсів), які мешкають у природних умовах на території України.
2. Ці Правила поширюються на юридичних та фізичних осіб, які здійснюють використання об'єктів тваринного світу з метою отримання продуктів їх життєдіяльності.
3. Ці Правила не поширюються на використання диких тварин, занесених до Червоної книги України, та на використання диких тварин на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду України з метою отримання продуктів їх життєдіяльності.
4. У цих Правилах терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про тваринний світ" (
2894-14)
та "Про захист тварин від жорстокого поводження" (
3447-15)
.
5. Використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності здійснюється за дозволом на спеціальне використання об'єктів тваринного світу, який видається Міндовкілля за наявності заявки юридичної чи фізичної особи, а також документа, що засвідчує внесення збору.
Збір за використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності справляється у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.
Під час використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності необхідно дотримуватись вимог, встановлених Законами України "Про тваринний світ" (
2894-14)
та "Про захист тварин від жорстокого поводження" (
3447-15)
.
Під час використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності не допускається використання заборонених знарядь та способів.
6. Дикі тварини використовуються з метою отримання таких продуктів їх життєдіяльності:
отрути змій, павуків, багатоніжок тощо;
меду та воску диких бджіл;
виділення залоз зовнішньої секреції;
інших.
7. Використання диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності допускається тільки без вилучення та знищення тварин і без погіршення середовища їх існування. Не допускається турбування диких тварин під час сезону розмноження, міграцій тощо.
8. Забір продуктів життєдіяльності має здійснюватися з урахуванням біологічних особливостей відповідних видів тварин з метою попередження їх виснаження шляхом регулювання частоти відбору, переміни місць, де здійснюється відбір, тощо.
9. Збір отрути диких тварин має здійснюватися навченим та підготовленим персоналом з дотриманням ветеринарного законодавства та правил безпеки.
10. Продукти життєдіяльності диких бджіл, у тому числі в порядку ведення бортництва, здобуваються за умови збереження бджолиної сім'ї та забезпечення їм можливості подальшого існування після забору меду. З цією метою забір здійснюють не пізніше ніж за 2 місяці до зимівлі в обсязі, що не перевищує 50 відсотків наявного продукту. Під час збирання борть обкурюють і дістають стільники методом ручного збору.
11. Контроль за дотриманням законодавства при використанні диких тварин з метою отримання продуктів їх життєдіяльності здійснюють посадові особи Державної екологічної інспекції України.
Директор
Департаменту охорони
природних ресурсів
та екомережі М.Л.Томахін