АДМІНІСТРАЦІЯ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
18.04.2005  № 291
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 червня 2005 р.
за № 652/10932

Про затвердження Інструкції про порядок заборони виходу в територіальне море та внутрішні води України українських невійськових суден і плавзасобів посадовими особами Державної прикордонної служби України

( Щодо зупинення дії абзацу другого пункту 2 Інструкції з 23.09.2021 див. Повідомлення Державної регуляторної служби від 06.10.2021 (n0001873-21) ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
Відповідно до пункту 29 частини першої статті 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" та пункту 34 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147 (1147-98-п) , НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
1. Затвердити Інструкцію про порядок заборони виходу в територіальне море та внутрішні води України українських невійськових суден і плавзасобів посадовими особами Державної прикордонної служби України (додається).
2. Керівництву Східного, Південного регіональних управлінь, Регіонального управління Морської охорони, органів охорони державного кордону і загонів морської охорони спланувати і провести комплекс організаційних і практичних заходів щодо вивчення та виконання вимог цієї Інструкції.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
3. Управлінню правового забезпечення Міжнародно-правового департаменту подати наказ на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Наказ довести до відома заінтересованих осіб.
Голова
Державної прикордонної
служби України
генерал-полковник
М.М. Литвин
ПОГОДЖЕНО:
В.о. Міністра транспорту та зв'язку України
Міністр аграрної політики України
М.Г. Гордієнко
О.П. Баранівський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Адміністрації
Державної прикордонної
служби України
18.04.2005  № 291
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
13 червня 2005 р.
за № 652/10932

ІНСТРУКЦІЯ

про порядок заборони виходу в територіальне море та внутрішні води України українських невійськових суден і плавзасобів посадовими особами Державної прикордонної служби України

1. Ця Інструкція розроблена відповідно до пунктів 5, 11, 14 статті 19, пункту 29 частини першої статті 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", статті 8 Закону України "Про державний кордон України" та пункту 34 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147 (1147-98-п) .
2. Рішення про заборону виходу в територіальне море та внутрішні води України (далі - море) українським невійськовим суднам і плавзасобам приймає начальник прикордонного загону чи загону морської охорони, про що виноситься постанова про заборону виходу в територіальне море та внутрішні води України (додаток 1).
Прийняттю рішення про заборону виходу в море українським невійськовим суднам і плавзасобам повинно передувати притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення хоча б одного з правопорушень, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення (80731-10) , протидію яким віднесено до компетенції Державної прикордонної служби України, однією або більше особами, які перебували на судні чи плавзасобі.
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
Рішення про заборону виходу в море може бути винесено не пізніше як через два місяці з дня вчинення правопорушення або при першому заходженні судна до українського порту, портопункту чи причалу.
3. Вихід у море може бути заборонено будь-яким українським невійськовим суднам і плавзасобам незалежно від форми власності та відомчої належності, які допустили порушення встановленого порядку плавання і перебування у морі, а саме:
3.1. Власник судна порушив вимоги щодо зберігання самохідних і несамохідних суден, інших плавзасобів.
3.2. Судно порушило вимоги прикордонного режиму щодо порядку виходу в море.
3.3. Судно перебувало в районі, оголошеному в установленому порядку тимчасово закритим для плавання.
3.4. Судно незаконно займалося будь-якою промисловою, дослідницькою, пошуковою або іншою діяльністю, скиданням і захороненням речовин, шкідливих для здоров'я людей або живих ресурсів вод, чи інших відходів та матеріалів.
3.5. Судно провадило висадку чи посадку людей, вивантаження чи навантаження вантажів у не встановлених для цього місцях або в установлених місцях, але без дозволу компетентних органів України.
3.6. Судно здійснювало без дозволу компетентних органів України підняття в повітря або прийняття на борт літальних апаратів.
3.7. Судно, члени екіпажу або інші особи, які перебували на судні, пошкоджували прикордонні знаки, засоби навігаційного огородження, кабелі зв'язку, інші підводні або надводні об'єкти, що належать Україні.
3.8. Капітан судна не пред'явив уповноваженим посадовим особам Державної прикордонної служби України передбачених законодавством суднових або вантажних документів.
3.9. Судно прямувало незаявленим курсом.
3.10. Судно не підкорялося законним розпорядженням представників органів Державної прикордонної служби України або інших компетентних органів України.
3.11. Судно не мало нанесених належним чином ідентифікаційних ознак (назва судна, порт приписки, державний реєстраційний номер).
3.12. Ідентифікаційні ознаки, нанесені на судні, не відповідали даним, які зазначені в суднових реєстраційних документах, що засвідчують право плавання цього судна під Державним Прапором України.
3.13. Судно не мало на борту оригіналів суднових документів, передбачених законодавством.
4. У постанові про заборону виходу в територіальне море та внутрішні води України (далі - постанова) українським невійськовим суднам і плавзасобам мають бути зазначені:
4.1. Установчі дані посадової особи, яка винесла постанову (посада, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові).
4.2. Нормативні акти, на підставі яких виноситься постанова (пункт 29 частини першої статті 20 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", пункт 34 Положення про прикордонний режим, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 липня 1998 року № 1147 (1147-98-п) .
4.3. Установчі дані суб'єкта, щодо якого постанова виноситься (назва судна, реєстраційний номер, дата та місце реєстрації, порт приписки, прізвище, ім'я, по батькові власника або капітана судна, реквізити юридичної особи, якій належить судно, дата, місце та обставини порушення).
4.4. Термін, на який виноситься постанова.
4.5. Порядок оскарження зазначеної постанови (у вищому за підпорядкуванням органі Державної прикордонної служби або суді).
4.6. Посада, військове звання, прізвище, ім'я, по батькові та підпис особи, яка винесла постанову.
Копія постанови протягом доби вручається під розписку капітану або власнику судна чи плавзасобу. У разі неможливості вручення постанови вона надсилається поштою.
У разі, якщо копія постанови надсилається поштою, про це робиться відповідна відмітка в постанові.
5. Кожен бланк постанови обліковується у несекретному діловодстві органу охорони державного кордону чи загону морської охорони.
Під час виготовлення бланки повинні мати єдину нумерацію в органах охорони державного кордону чи загоні морської охорони регіонального управління і такі серії:
( Абзац третій пункту 5 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
для бланків постанов Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України - СХ;
( Абзац четвертий пункту 5 виключено на підставі Наказу Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
для бланків постанов Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України - ПД;
для бланків постанов Регіонального управління Морської охорони - МО.
( Пункт 5 доповнено новим абзацом п'ятим згідно з Наказом Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
6. Термін, на який судну чи плавзасобу забороняється вихід у море, установлюється особою, яка виносить постанову, залежно від обставин та характеру вчиненого порушення до 1 місяця. Цей термін може бути продовжено, якщо стосовно судна продовжуватимуть існувати підстави, передбачені чинним законодавством щодо заборони його виходу в море.
7. Постанова може бути оскаржена до регіонального управління Державної прикордонної служби України, Адміністрації Держприкордонслужби або до суду.
( Пункт 7 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
8. Про заборону виходу в море судна чи плавзасобу, а також про скасування такої заборони орган охорони державного кордону чи загін морської охорони, який її виніс, у найкоротший строк письмово інформує Державну службу морського та річкового транспорту України, капітанів морських портів та інших заінтересованих юридичних та фізичних осіб.
У разі зміни назви судна чи плавзасобу, щодо якого отримано інформацію про прийняте рішення щодо заборони виходу в море, Державна служба морського та річкового транспорту України, Державне агентство меліорації та рибного господарства України повідомляють про це відповідний орган охорони державного кордону чи загін морської охорони в п'ятиденний строк.
( Пункт 8 в редакції Наказу Міністерства внутрішніх справ № 727 від 29.09.2021 (z1560-21) )
9. Прикордонні загони, загони морської охорони ведуть журнал обліку українських невійськових суден і плавзасобів, яким посадовими особами Державної прикордонної служби України заборонено вихід у територіальне море та внутрішні води України (додаток 2).
Журнал обліку українських невійськових суден і плавзасобів, яким посадовими особами Державної прикордонної служби України заборонено вихід у територіальне море та внутрішні води України (далі - журнал обліку), зберігається у несекретному діловодстві штабу прикордонного загону чи загону морської охорони, якими виносяться постанови.
У журналі обліку зазначаються назва судна, порт приписки, прізвище, ім'я, по батькові власника або капітана судна, дата, термін заборони виходу в море, хто прийняв рішення про заборону виходу, відмітки про скасування заборони.
Т.в.п. начальника управління
правового забезпечення
полковник юстиції
М.М. Михеєнко
Додаток 1
до пункту 2 Інструкції

ПОСТАНОВА

про заборону виходу в територіальне море та внутрішні води України українським невійськовим суднам і плавзасобам

( Див. текст (z0652-05F82) )
Додаток 2
до пункту 9 Інструкції

ЖУРНАЛ

обліку українських невійськових суден і плавзасобів, яким посадовими особами Державної прикордонної служби України заборонено вихід у територіальне море та внутрішні води України

_____________________________________________________________________
(найменування органу охорони державного кордону чи загону морської охорони)
Почато "__"________ 200__ року
Закінчено "__"________ 200__ року
№ з/п
Дата реєстрації
Серія та номер постанови
Посада,
військове звання,
прізвище та ініціали посадової особи, яка винесла постанову
Назва судна
Порт приписки
Прізвище, ім'я,
по батькові власника або капітана судна
Термін заборони
Відмітки про скасування заборони
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Т.в.п. начальника управління
правового забезпечення
полковник юстиції
М.М. Михеєнко