МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
28.07.2011 № 1904/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 липня 2011 р.
за № 925/19663
Про затвердження Порядку внесення Міністерством юстиції України, територіальними органами Міністерства юстиції або Нотаріальною палатою України подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю та його розгляд Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату
Відповідно до статті 10 Закону України "Про нотаріат" та з метою удосконалення процесу розгляду Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок внесення Міністерством юстиції України,територіальними органами Міністерства юстиціїабо Нотаріальною палатою України подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю та його розгляд Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату, що додається.
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства юстиції України від 19.11.98 № 63/5 (
z0750-98)
"Про затвердження Положення про Комісію з розгляду питань щодо анулювання свідоцтв про право на зайняття нотаріальною діяльністю", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 24.11.98 за № 750/3190 (із змінами).
3. Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу (Чижмарь К.І.):
3.1. Подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03.10.92 № 493 (
493/92)
"Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади" (із змінами).
3.2. Довести цей наказ до відома начальників Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.
4. Департаменту нотаріату, банкрутства та функціонування центрального засвідчувального органу (Чижмарь К.І.), Головному управлінню юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головним управлінням юстиції в областях, містах Києві та Севастополі забезпечити належне виконання цього наказу.
5. Цей наказ набирає чинності з 1 січня 2012 року.
Перший заступник Міністра
|
І.І. Ємельянова
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
28.07.2011 № 1904/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
28 липня 2011 р.
за № 925/19663
ПОРЯДОК
внесення Міністерством юстиції України, територіальними органами Міністерства юстиції або Нотаріальною палатою України подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю та його розгляд Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату
1. Цей Порядок розроблений відповідно до статті 10 Закону України "Про нотаріат" (далі - Закон) з метою удосконалення процесу внесення Міністерством юстиції України (Мін’юст), територіальними органами Міністерства юстиції або Нотаріальною палатою України подання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю та його розгляду Вищою кваліфікаційною комісією нотаріату.
2. Подання Мін’юсту, територіальних органів Міністерства юстиції або Нотаріальної палати України про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю (далі - Подання) вноситься до Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату (далі - Комісія) не пізніше сорока п’яти днів з дня встановлення підстав для анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, якщо інший строк не передбачено законом.
Особа, щодо якої внесено Подання, може ознайомитися з ним та доданими до нього матеріалами у визначеному департаменті Мін’юсту, територіальному органі Міністерства юстиції, Нотаріальній палаті України, які внесли таке Подання, з правом робити виписки та копії.
Подання розглядається Комісією не більше шести місяців з дня його надходження та з урахуванням строку, передбаченого пунктом 8 частини першої статті 29-1 Закону.
Цей строк може бути продовжений за обґрунтованим рішенням Комісії.
Оскарження Подання в судовому порядку не перешкоджає його розгляду Комісією.
3. Подання Мін’юсту, територіального органу Міністерства юстиції повинно містити:
прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи, щодо якої внесено Подання, відомості про зміну прізвища, імені, по батькові (за наявності), назву нотаріального округу, номер та дату видачі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, поштову адресу та адресу електронної пошти, номер телефону;
інформацію про наявність підстав, визначених пунктом 2 частини першої статті 12 Закону;
зазначення конкретних порушень, які були допущені нотаріусом;
пропозиції щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю (
z0565-09)
.
4. До Подання Мін’юсту, територіального органу Міністерства юстиції додаються:
засвідчені в установленому законодавством порядку копії документів, на підставі яких внесено Подання;
довідка про результати перевірки роботи нотаріуса (у разі проведення такої перевірки);
пояснення особи, щодо якої внесено Подання, на предмет обставин, викладених у Поданні (у разі наявності);
копії документів про зупинення нотаріальної діяльності (щодо приватного нотаріуса);
копії документів, що свідчать про виявлені в діяльності нотаріуса порушення;
документи, що свідчать про вжиті заходи щодо виявлених в роботі нотаріуса порушень (у разі вжиття таких заходів);
відповідні документи органів дізнання і слідства, прокуратури, суду тощо;
засвідчена в установленому порядку копія рішення Мін’юсту, територіального органу Міністерства юстиції про направлення до Комісії Подання, яке прийняте відповідно до Закону України (
1952-15)
"Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" або Закону України (
755-15)
"Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
Перелік документів, які додаються до Подання, визначається Мін’юстом, територіальним органом Міністерства юстиції залежно від підстав, передбачених пунктом 2 частини першої статті 12 Закону.
5. Подання Нотаріальної палати України повинно містити:
прізвище, ім’я та по батькові (за наявності) особи, щодо якої внесено Подання, відомості про зміну прізвища, імені, по батькові (за наявності), назву нотаріального округу, номер та дату видачі свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю, поштову адресу та адресу електронної пошти, номер телефону;
інформацію про наявність підстав, визначених пунктом 3 частини першої статті 12 Закону;
зазначення конкретних порушень, які були допущені нотаріусом;
пропозиції щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.
До Подання додаються:
засвідчені в установленому порядку копії документів, на підставі яких внесено Подання;
доповідна записка делегованого представника Нотаріальної палати України (далі - делегований представник);
пояснення особи, щодо якої внесено Подання, на предмет обставин, викладених у доповідній записці делегованого представника.
6. Про внесення Подання всі члени Комісії повідомляються визначеним департаментом Мін’юсту протягом семи робочих днів з дати його надходження до Мін’юсту.
Скан-копії Подання та доданих до нього матеріалів надсилаються секретарем Комісії всім членам Комісії для ознайомлення.
7. Попередній розгляд Подання здійснюється членом Комісії, якому головою Комісії доручаються вивчення Подання і підготовка висновку за результатами розгляду матеріалів Подання.
8. Після попереднього розгляду членом Комісії Подання розглядається на засіданні Комісії у присутності особи, щодо якої внесено Подання, представника визначеного департаменту Мін’юсту, територіального органу Міністерства юстиції або делегованого представника.
Неявка на засідання Комісії особи, щодо якої внесено Подання, представника визначеного департаменту Мін’юсту, територіального органу Міністерства юстиції або делегованого представника, які належним чином повідомлені про дату, час і місце засідання Комісії, не є перешкодою для розгляду Подання, якщо присутність зазначених осіб не визнано Комісією обов’язковою.
9. Розгляд Подання на засіданні Комісії розпочинається з доповіді члена Комісії, який підготував висновок, після чого заслуховуються представник визначеного департаменту Мін’юсту, територіального органу Міністерства юстиції або делегований представник та особа, щодо якої складено Подання.
10. На засіданні заслуховуються члени Комісії, досліджуються та аналізуються подані документи.
У разі відсутності необхідної інформації стосовно обставин, викладених у Поданні, або наявності додаткових відомостей Комісія може перенести розгляд питання про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю до вирішення зазначених питань або повернути на доопрацювання до визначеного департаменту Мін’юсту, територіального органу Міністерства юстиції, Нотаріальної палати України, але не більше ніж на тридцять днів з дня його надходження та з урахуванням строку, передбаченого пунктом 8 частини першої статті 29-1 Закону.
11. На засіданні Комісії ведеться протокол, який підписують головуючий на засіданні та секретар.
12. За результатами розгляду Подання Комісія може ухвалити одне з таких рішень:
про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю (
z0565-09)
;
про відмову в анулюванні свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.
13. Рішення Комісії приймається відкритим голосуванням простою більшістю голосів від числа присутніх членів Комісії.
Копія рішення Комісії направляється особі, щодо якої прийнято рішення Комісії, територіального органу Міністерства юстиції, Нотаріальній палаті України, які внесли Подання.
14. На підставі рішення Комісії про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю (
z0565-09)
видається відповідний наказ Міністерства юстиції України.
15. Копія наказу Міністерства юстиції України про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю направляється особі, щодо якої видано цей наказ, територіальному органу Міністерства юстиції, Нотаріальній палаті України, які внесли Подання.
У разі якщо Подання було внесено визначеним департаментом Мін’юсту або Нотаріальною палатою України, копія наказу Мін’юсту про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю також надсилається територіальному органу Міністерства юстиції для вжиття заходів, передбачених Законом (
3425-12)
.
16. Копії рішення Комісії про анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю та відповідного наказу Міністерства юстиції України оприлюднюються на офіційному вебсайті Мін’юсту не пізніше двох робочих днів з дати підписання наказу з урахуванням вимог законодавства про доступ до публічної інформації, захист персональних даних та збереження нотаріальної таємниці.
17. Анульоване свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю (
z0565-09)
підлягає поверненню до Міністерства юстиції України.
18. Рішення Комісії може бути оскаржене до суду в установленому законодавством порядку.
В.о. директора
Департаменту нотаріату,
банкрутства
та функціонування
центрального
засвідчувального органу
|
І.О. Наливайко
|