КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 березня 2013 р. № 241
Київ
|
Про затвердження Порядку взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України "Про гуманітарну допомогу"
Кабінет Міністрів України постановляє:
Затвердити Порядок взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України (
1192-14)
"Про гуманітарну допомогу", що додається.
Прем'єр-міністр України
|
М.АЗАРОВ
|
Інд. 26
|
|
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 березня 2013 р. № 241
(у редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 13 січня 2016 р. № 9 (9-2016-п)
)
ПОРЯДОК
взаємодії центральних і місцевих органів виконавчої влади та Національного банку щодо реалізації Закону України "Про гуманітарну допомогу"
1. Цей Порядок визначає механізм взаємодії ДФС, МОЗ, Мінекономіки, Мінфіну, Міноборони, МВС, Національної поліції, Держмислужби та ДСНС (далі - центральні органи виконавчої влади), Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - місцеві органи виконавчої влади), Національного банку та Мінсоцполітики під час прийняття рішення про визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою (далі - рішення) та механізм здійснення заходів офіційного контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги, ведення їх обліку та звітності відповідно до Закону України (
1192-14)
"Про гуманітарну допомогу", а також механізм забезпечення транспортними засобами спеціального та спеціалізованого призначення, що передаються як гуманітарна допомога.
2. Мінсоцполітики протягом п’яти робочих днів після надходження поданих заявниками документів щодо визнання вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг гуманітарною допомогою (дал - документи):
опрацьовує документи і готує проект рішення та переліки вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг (далі - переліки);
надсилає проект рішення, переліки, а також документи в електронній формі центральним органам виконавчої влади та Національному банку для опрацювання.
3. Центральні органи виконавчої влади та Національний банк після надходження від Мінсоцполітики проекту рішення, переліків і документів у визначений Міністерством строк опрацьовують проект рішення відповідно до їх компетенції.
Мінсоцполітики виходячи із складності та обсягу переліків визначає строк опрацювання проекту рішення центральними органами виконавчої влади та Національним банком, який не може перевищувати трьох робочих днів з моменту реєстрації проекту рішення, переліків і документів у відповідному центральному органі виконавчої влади та Національному банку.
4. Рішення приймається Мінсоцполітики з урахуванням результатів розгляду позицій центральних органів виконавчої влади та Національного банку на засіданні робочої групи, що фіксується у протоколі її засідання.
Склад робочої групи затверджується Мінсоцполітики. До складу робочої групи входять представники центральних органів виконавчої влади та Національного банку.
5. Мінсоцполітики в одноденний строк після прийняття рішення надсилає його копію центральним органам виконавчої влади, Національному банку, місцевим органам виконавчої влади та оприлюднює рішення на офіційному веб-сайті Міністерства.
6. Місцеві органи виконавчої влади приймають рішення про визнання гуманітарною допомогою для отримувачів та набувачів гуманітарної допомоги, місцезнаходження яких визначено на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці:
легкових автомобілів для забезпечення ними осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які перебувають на обліку для їх отримання, і транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення (крім таксі та автомобілів інкасації) для забезпечення ними підприємств, установ та організацій, що утримуються за рахунок коштів бюджетів, уповноважених ними державних установ та органів місцевого самоврядування;
вантажів вагою до 5 тонн, а також вантажів вагою до 22 тонн, якщо вони складаються виключно з товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів епідемій, згідно з переліком товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість (224-2020-п)
, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 26, ст. 971, № 60, ст. 1903), або товарів, призначених для подолання інших надзвичайних ситуацій, визначених частиноючетвертою статті 5 Закону України "Про гуманітарну допомогу".
Склад робочої групи затверджується місцевими органами виконавчої влади. До складу робочої групи входять представники відповідних структурних підрозділів місцевих органів виконавчої влади та територіальних органів центральних органів виконавчої влади.
Рішення про визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 5 тонн та легкових автомобілів для забезпечення ними осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, які перебувають на обліку для їх отримання, і транспортних засобів спеціального і спеціалізованого призначення (крім таксі та автомобілів інкасації) для забезпечення ними підприємств, установ та організацій, що утримуються за рахунок коштів бюджетів, уповноважених ними державних установ та органів місцевого самоврядування, приймаються місцевими органами виконавчої влади протягом десяти робочих днів після надходження від заявників документів щодо визнання їх гуманітарною допомогою.
Рішення про визнання гуманітарною допомогою вантажів вагою до 22 тонн, якщо вони складаються виключно з товарів, необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів епідемій, згідно з переліком товарів (у тому числі лікарських засобів, медичних виробів та/або медичного обладнання), необхідних для виконання заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, операції з ввезення яких на митну територію України та/або операції з постачання яких на митній території України звільняються від оподаткування податком на додану вартість (224-2020-п)
, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2020 р. № 224, або товарів, призначених для подолання інших надзвичайних ситуацій, визначених частиною четвертою статті 5 Закону України "Про гуманітарну допомогу", приймаються місцевими органами виконавчої влади протягом трьох робочих днів після надходження від заявників документів щодо визнання їх гуманітарною допомогою.
7. Місцеві органи виконавчої влади в одноденний строк після прийняття рішення надсилають його копію Мінсоцполітики, центральним органам виконавчої влади, відповідним територіальним органам ДФС та оприлюднюють рішення на своєму офіційному веб-сайті.
8. Центральні органи виконавчої влади та Національний банк в одноденний строк після надходження копії рішення доводять його до відома своїх територіальних органів чи філій для виконання.
10. Заходи щодо офіційного контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги, що ввозяться на митну територію України, здійснюються в установленому законодавством порядку першочергово та безоплатно.
Загальний строк проведення вказаних видів контролю не може перевищувати п’яти робочих днів, а у разі необхідності проведення лабораторних досліджень таких товарів (предметів) - 15 робочих днів.
11. Транспортні засоби спеціального та спеціалізованого призначення, що передаються як гуманітарна допомога для забезпечення соціально-економічних потреб територіальних громад, реєструються та обліковуються за відповідними підприємствами, установами та організаціями, що утримуються за рахунок бюджетів, уповноваженими ними державними установами та органами місцевого самоврядування.
Такі транспортні засоби не можуть бути відчужені протягом десяти років за будь-якими цивільно-правовими угодами, крім безоплатної передачі іншому підприємству, установі та організації, що утримуються за рахунок бюджетів, уповноваженій ними державній установі та органу місцевого самоврядування.
Місцеві органи виконавчої влади здійснюють контроль за надходженням, розподілом та цільовим використанням транспортних засобів спеціального та спеціалізованого призначення, що надходять як гуманітарна допомога для забезпечення соціально-економічних потреб територіальних громад, ведуть облік та статистичну звітність вантажів (товарів), коштів, у тому числі в іноземній валюті, виконаних робіт, наданих послуг, визнаних гуманітарною допомогою відповідно до рішень Мінсоцполітики та місцевих органів виконавчої влади, і здійснюють контроль за використанням гуманітарної допомоги за цільовим призначенням.
Зведений звіт у розрізі отримувачів гуманітарної допомоги відповідного регіону подається щомісяця місцевими органами виконавчої влади до Мінсоцполітики за формою, затвердженою Міністерством.