Курсові різниці

Чи враховуються у податковому обліку курсові різниці, що виникають за заборгованістю товарного кредиту в іноземній валюті?

Відповідно до п. 7.3 ст. 7 Закону № 334/94-ВР перерахунку підлягають лише ті боргові зобов’язання платника податку, які утворилися за операціями, що відображаються у податковому обліку i розрахунки за якими здійснюються в іноземній валюті.
Згідно з пп. 1.11.2 п. 1.11 ст.1 Закону № 334/94-ВР операція з товарного кредиту передбачає перехід права власності на товари. Отже, відповідно до пп. 5.2.1 п. 5.2 ст.5 цього Закону вартість придбаних за договором товарного кредиту товарів, що використовуються у власній господарській діяльності платника податку, включається до складу валових витрат виробництва та обігу.
Таким чином, відповідно до пп. 7.3.6 п. 7.3 ст. 7 Закону № 334/94-ВР курсові різниці (позитивні або від’ємні), що виникають в результаті перерахунку заборгованості за товарним кредитом в іноземній валюті, що перебувала на обліку платника податку на кінець звітного періоду, за офіційним валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на останній робочий день звітного періоду, та їх балансовою вартістю, з метою оподаткування включаються до складу відповідно валових витрат або валових доходів платника податку за операціями, здійсненими із розрахунками в іноземній валюті, які враховуються під час формування об’єкта оподаткування.

Консультують фахівці Головного управління оподаткування юридичних осіб ДПА України

По материалам журнала "ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ" № 29 від СЕРПЕНЯ 2002 року;