Зарахування прибуткового податку до бюджету

Підрозділ Золотоніського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів УМТ «Черкаситрансгаз» розташовано на території Богуславського району i перебуває на обліку у ДПІ у Богуславському районі як платник податків. Працюючі — це громадяни м. Богуслава та сіл Богуславського району. Заробітна плата працюючим нараховується у бухгалтерії Золотоніського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів УМТ «Черкаситрансгаз», а кошти, отримані касиром з поточного рахунку для виплати заробітної плати в банку м. Богуслава, видаються у підрозділі на території Богуславського району. До якого бюджету повинен надходити прибутковий податок з громадян, які працюють у підрозділі Золотоніського лінійно-виробничого управління магістральних газопроводів УМТ «Черкаситрансгаз»: до міського бюджету м. Золотоноші (за місцем нарахування заробітної плати) чи до міського бюджету м. Богуслава (за місцем проживання громадян)?
(ДПІ у Богуславському районі, Київська обл.)

Декретом № 13-92 обов’язок своєчасно i в повному обсязі нараховувати, утримувати та перераховувати до бюджету суми прибуткового податку, які підлягають оподаткуванню у джерела виплати, покладено на підприємства, установи, організації та фізичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності, які провадять виплати доходів громадянам як у грошовій, так i в натуральній формі.
Згідно з порядком перерахування податку до бюджету, визначеним ст. 10 Декрету № 13-92, підприємства, установи, організації всіх форм власності та фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які провадять виплати доходів громадянам, одночасно з поданням чеків на отримання коштів для виплати належних громадянам сум подають до установ банків платіжні доручення на перерахування до бюджету утриманих сум податку.
Перерахування прибуткового податку з громадян здійснюється до місцевого бюджету за місцем нарахування, утримання податку та виплати доходу громадянам.
Платники податку, які не мають рахунків в установах банків, а також ті, що виплачують заробітну плату чи інші доходи з виручки від реалізації продукції i надання послуг, вносять до бюджету утримані суми податку через установи банку наступного дня після виплати доходу. У разі виплати заробітної плати (доходу) у натуральній формі — у строк не пізніше десятого календарного дня місяця, наступного за місяцем, в якому проведено (нараховано) виплату такого доходу громадянину, якщо для деяких форм виплат інші строки не передбачені у відповідних розділах Декрету № 13-92.
За прострочення встановлених строків сплати (перерахування) прибуткового податку до бюджету згідно зі ст. 21 Декрету № 13-92 (в редакції Закону № 2181-III) справляється пеня у розмірах, встановлених законом, тобто з розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення недоїмки з прибуткового податку (не перерахованої до бюджету суми податку) або на день її (її частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у сплаті (перерахуванні) податку до бюджету.


Консультують фахівці Головного управління оподаткування фізичних осіб ДПА України

По материалам журнала "ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ" № 31 СЕРПЕНЬ 2002 року;