Комунальний податок

 
 

Чи повинна профспілкова організація подавати звіт до органів державної податкової служби за сплату комунального податку, якщо рішенням сесії міської ради її звільнено від сплати цього податку?
(Профспілкова організація Донецького поштамту)

 
 

Статтею 15 Закону України від 25.05.91 р. № 1251-ХІІ «Про систему оподаткування» (далі — Закон № 1251-ХІІ ) до місцевих податків i зборів віднесено комунальний податок. Пунктом 3 зазначеної статті передбачено, що місцеві податки i збори (обов’язкові платежі), механізм справляння та порядок їх сплати встановлюються сільськими, селищними, міськими радами відповідно до переліку i в межах граничних розмірів ставок, установлених законами України.
Рішенням сесії Донецької міськради від 25.09.98 р. № 3/12, яким затверджено Положення про комунальний податок на території міста Донецька, та рішенням від 30.03.99 р. № 5/21, яким внесено зміни i доповнення до прийнятих раніше рішень міської ради «Про місцеві податки i збори», встановлено, що платники комунального податку подають звіт про нарахування i сплату комунального податку до органів державної податкової служби за місцем свого знаходження щоквартально до 10 числа місяця, наступного за звітним.
Згідно з п. 1 зазначеного Положення профспілкову організацію Донецького поштамту звільнено від сплати комунального податку.
Відповідно до п. 1.11 ст. 1 Закону України від 24.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі — Закон № 2181-III) податкова декларація, розрахунок — це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки та за формою, встановленими законодавством, та на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов’язкового платежу).
Профспілкова організація Донецького поштамту є платником комунального податку, якого звільнено від сплати зазначеного податку згідно з рішенням міської ради. Однак надана пільга не відміняє обов’язку платника подавати звіт до органів державної податкової служби за встановленою формою з відміткою про користування цією пільгою.
Відповідно до пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-III платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або його затримку.

 
 

Консультують фахівці Головного управління оподаткування юридичних осіб ДПА України

 
 
По материалам журнала "ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ" № 33 ВЕРЕСЕНЬ 2002 року;