• Податкова накладна, отримана
в наступному податковому періоді



Чи потрібно подавати уточнену декларацію за минулий період, якщо податкову накладну, виписану в одному податковому періоді, було отримано в наступному податковому періоді? Чи можливе включення сум ПДВ (за такою податковою накладною) до податкового кредиту даного періоду без подання уточненої декларації за минулий період?
(Рівненська обл.)


Так, потрібно. Згідно з пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168/97-ВР не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями.
Якщо підприємство не скористалося положеннями абзацу другого пп. 7.2.6 п. 7.2. ст. 7 Закону № 168/97-ВР щодо права включення до податкового кредиту сум ПДВ, сплачених при придбанні товарів, на підставі заяви до податкового органу про порушення продавцем порядку виписування податкової накладної на вимогу покупця, то суми ПДВ, сплачені при придбанні товарів, включаються до податкового кредиту в тому звітному періоді, в якому вони були підтверджені податковими накладними, з урахуванням обсягів фактично здійснених за цей період операцій з продажу товарів, що підлягають оподаткуванню.


У декларації з ПДВ за вересень 2001 р. до суми податкового кредиту не було включено суми ПДВ за податковими накладними, вчасно не виданими продавцем та помилково не врахованими податковими накладними. У січні 2002 р. отримано податкові накладні від продавців та виявлено невраховані накладні. Як виправити виявлені помилки?
(Сумська обл.)



За податковими накладними, вчасно не виданими продавцем та отриманими в січні 2002 р., а також за податковими накладними, виявленими в цьому ж місяці як помилково не враховані, помилки виправляються шляхом відображення цих сум ПДВ у податковій декларації за січень 2002 р. Згідно з пп. 7.4.5 п. 7.4 ст. 7 Закону № 168/97-ВР не дозволяється включення до податкового кредиту будь-яких витрат по сплаті податку, що не підтверджені податковими накладними чи митними деклараціями.
Слід зазначити, що у разі відмови продавця у видачі покупцю податкової накладної продавець зобов’язаний зменшити суму податкового кредиту поточного податкового періоду на суму податку, сплачену при продажу товару (робіт, послуг).


Консультують фахівці Головного управління оподаткування юридичних осіб ДПА України