Відповідь:
Особливості визначення складу витрат на оплату праці встановлено п. 5.6 ст.
5 Закону України “Про оподаткування прибутку підприємств” (у редакції Закону
України від 22.05.97 р. № 283/97-ВР зі змінами та доповненнями).
Відповідно до пп. 5.6.1 п. 5.6 ст. 5 вищезазначеного Закону до складу валових витрат платника податку відносяться витрати на оплату праці фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку (далі – працівники), які включають витрати на виплату основної i додаткової заробітної плати та інших видів заохочень i виплат, виходячи з тарифних ставок, у вигляді премій, заохочень, відшкодувань вартості товарів (робіт, послуг), витрати на виплату авторських винагород та виплат за виконання робіт (послуг) згідно з договорами цивільно-правового характеру, будь-які інші виплати в грошовій або натуральній формі, встановлені за домовленістю сторін.
Трудові відносини встановлюються шляхом укладення трудового договору між працівником та підприємством.
Відповідно до ст. 21 КЗпП трудовий договір – це угода між працівником i власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату i забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором i угодою сторін.
У свою чергу, працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної i творчої праці шляхом укладення трудового договору одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін (ст. 21 Кодексу).
Отже, праця за сумісництвом здійснюється шляхом укладення трудового договору одночасно на декількох підприємствах i є формою трудових відносин.
Враховуючи зазначене, витрати на оплату праці членів Спостережної ради та Ревізійної
комісії вищезазначеного підприємства, у разі якщо вони працюють за сумісництвом,
включаються до складу валових витрат такого підприємства.
Использована информация с сайта Государственной налоговой администрации - www.sta.gov.ua