• Обвинувальний вирок та списання суми податкового боргу


До 21.02.2001 р. відносно керівників підприємства
було порушено кримінальну справу. В подальшому
колегія Верховного суду України звільнила
керівників підприємства від кримінальної
відповідальності, але обвинувальний вирок
залишився. Чи можуть бути списані суми податкового
боргу такого підприємства?


Відповідно до пп. 18.1.6 п. 18.1 ст. 18 Закону № 2181-III норми п. 18.1 зазначеної статті не поширюються на податковий борг, а також нараховані на його суму пеню та штрафні санкції у разі, коли до дня набрання чинності цією статтею було розпочато кримінальне провадження щодо умисного ухилення осіб від сплати такого податкового боргу. У разі коли у майбутньому обвинувачення щодо особи знімається або не підтримується судом, податковий борг (пеня та штрафні санкції) може бути списано або розстрочено протягом 60 календарних днів з моменту зняття (непідтримання) такого обвинувачення.
Кримінально-процесуальним кодексом України визначено обставини, що виключають провадження у кримінальній справі.
Чинною редакцією цього Кодексу визначено лише дві обставини, які стосуються виправдувальних, а саме: за відсутністю в діянні складу злочину та за відсутністю події злочину. В таких випадках суд приймає виправдувальний вирок. В інших випадках суд приймає обвинувальний вирок.
Таким чином, якщо за результатами розгляду кримінальної справи обвинувальний вирок залишився без змін, хоча керівники підприємства i були звільнені від кримінальної відповідальності, сума податкового боргу даного підприємства за таких обставин не підлягає списанню відповідно до вимог ст. 18 Закону № 2181-III.

Консультують фахівці Головного управління стягнення
податкового боргу ДПА України

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 46 ГРУДЕНЬ 2002 року