• Оподаткування понаднормативних втрат електроенергії



Який порядок оподаткування понаднормативних втрат електроенергії, отриманих підприємством?

Відповідно до п. 4.1 ст. 4 Закону № 334/94-ВР валовий дохід визначається як загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного (податкового) періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, так i за її межами.
Підпунктом 11.3.1 п. 11.3 ст. 11 Закону № 334/94-ВР установлено, що датою збільшення валового доходу вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
або дата зарахування коштів від покупця (замовника) на банківський рахунок платника податку в оплату товарів (робіт, послуг), що підлягають продажу, у разі продажу товарів (робіт, послуг) за готівку — дата її оприбуткування в касі платника податку, а за відсутності такої — дата індексації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;
або дата відвантаження товарів, а для робіт (послуг) — дата фактичного надання результатів робіт (послуг) платником податку.
Враховуючи те, що підприємство отримує електроенергію в повному обсязі, у податковому обліку при визначенні валового доходу від відвантаження електроенергії слід виходити з повного обсягу отриманої електроенергії у звітному податковому періоді.
Порушення вищезазначеного методу визначення валових доходів у податковому обліку є порушенням чинного податкового законодавства.

Консультують фахівці Головного управління оподаткування юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 46 ГРУДЕНЬ 2002 року