• Визначення сум безнадійного податкового боргу, що підлягає списанню



Внаслідок стихійного лиха сільськогосподарське підприємство понесло значні збитки. До податкового органу подано заяву про списання податкового боргу, в тому числі i за неперерахованою сумою прибуткового податку з громадян. Списано було всю суму податкового боргу (крім суми боргу з прибуткового податку), а також пеню, нараховану на нього. Чому податкові органи не списали борг з прибуткового податку, а додатково списали пеню?
(СТОВ «Хоняківське», Хмельницька обл.)

Відповідно до п. 4 Порядку визначення сум такого боргу, що підлягають списанню органами державної податкової служби, здійснюється за даними карток особових рахунків платників податків, що ведуться в органах державної податкової служби в установленому порядку, станом на день виникнення безнадійного податкового боргу.
Крім того, списання здійснюється i щодо тих сум пені, які були нараховані на податковий борг, визнаний безнадійним відповідно до Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-III «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі — Закон № 2181-III), за період з дня виникнення безнадійного податкового боргу до дня прийняття рішення про його списання.
Щодо боргу за неперерахованою сумою прибуткового податку, то зазначена сума не підлягала списанню, оскільки її не було відображено у картці особового рахунку платника податків на відміну від суми боргу за іншими платежами, що раніше були списані.
Таким чином, дії податкових органів щодо прийняття рішення про списання безнадійного податкового боргу та нарахованої на цей борг пені, а також щодо незастосування процедури списання до неперерахованих сум прибуткового податку з громадян відповідають чинному законодавству.

Консультують фахівці Головного управління стягнення податкового боргу ДПА України

 

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 1 січень 2003 року