• Реалізація активів державного підприємства



Чи можуть податкові органи погашати податковий борг шляхом самостійної реалізації майна державного підприємства?

Відповідно до п. 11.1 ст. 11 Закону № 2181-III у разі коли платник податків, який перебуває у державній або комунальній власності, не погашає суму податкового боргу у строки, встановлені цим Законом, податковий орган здійснює заходи щодо продажу активів такого платника податків, які не входять до складу цілісного майнового комплексу, що забезпечує здійснення основної діяльності платника податків.
При цьому у разі недостатності коштів, отриманих від продажу активів, які не входять до складу цілісного майнового комплексу платника податків, що забезпечує ведення його основної господарської діяльності, податковий керуючий зобов’язаний прийняти рішення про продаж цілісного майнового комплексу або його частини.
У разі коли продажу підлягає цілісний майновий комплекс підприємства, активи якого перебувають у державній або комунальній власності, чи коли згідно із законодавством з питань приватизації для відчуження активів підприємства потрібна попередня згода органу приватизації або іншого державного органу, уповноваженого здійснювати управління корпоративними правами, продаж активів такого підприємства організовується регіональним органом приватизації за поданням відповідного податкового органу з дотриманням норм законодавства з питань приватизації.
Таким чином, за наявності у державного підприємства сум податкового боргу, податковий орган має право самостійно реалізовувати в рахунок погашення вказаної суми боргу активи такого підприємства, які не входять до складу цілісного майнового комплексу.
Реалізація ж цілісного майнового комплексу державного підприємства, що має бюджетні борги, здійснюється податковим органом не самостійно, а через регіональний орган приватизації.

Консультують фахівці Головного управління стягнення податкового боргу ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 1 січень 2003 року