• Оподаткування об’єктів несільськогосподарських угідь



Земельний кодекс України (у новій редакції) дає визначення земель сільськогосподарського призначення та порядок їх використання. До земель сільськогосподарського призначення, зокрема, належать несільськогосподарські угіддя. Як провадиться обчислення та справляння земельного податку за земельні ділянки, на яких розташовано об’єкти несільськогосподарських угідь, а саме: господарські будівлі та двори, зайняті тваринницькими фермами, тракторними станами тощо?
(АТ «Колос», Чернігівська обл.)

Статтею 14 Закону № 2535-ХІІ встановлено, що юридичні особи самостійно обчислюють суму земельного податку i щороку до 1 лютого подають розрахунки до відповідних органів державної податкової служби. Особливості обліку i нарахування земельного податку юридичними особами — товаровиробниками сільськогосподарської продукції та громадянами визначені ст. 16 цього Закону, а саме: податок нараховується станом на 1 травня, оскільки вони згідно зі ст. 17 Закону № 2535-ХІІ сплачують земельний податок до 15 серпня i 15 листопада, а не щокварталу.
Щодо оподаткування земельних ділянок, зайнятих виробничими будівлями i спорудами сільськогосподарських підприємств за межами населених пунктів, то вказаним підприємствам, зазначеним у частині другій ст. 8 Закону № 2535-ХІІ, землі надаються для сільськогосподарського виробництва, i земельний податок з них справляється згідно зі ст. 6, тобто за такими ставками, як за землі сільськогосподарського призначення, на яких зведено ці будівлі та споруди.

Консультують фахівці Головного управління оподаткування юридичних осіб ДПА України

 

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 1 січень 2003 року