Керуючись пп. 9.1 п.9 Інструкції про прибутковий податок з громадян, затвердженої наказом ГДПІ України від 21.04.1993 року № 12 (із змінами і доповненнями), бухгалтерія підприємства, установи, організації під час звільнення працівника протягом року з основного місця роботи (служби, навчання) повинна скласти остаточний розрахунок доходу (перерахунок прибуткового податку) за відпрацьований період та видати громадянину довідку за формою № 3 про суми сукупного доходу, нарахованого в поточному році, та утримані суми податку.
Якщо працівник працював неповний місяць (менш як 15 календарних днів) і подав заяву про звільнення з роботи, прибутковий податок з виплачуваних у цьому місяці доходів (заробіток за відпрацьовані дні, компенсація за невикористану відпустку та інші оподатковувані доходи) утримується без застосування неоподатковуваного мінімуму і пільг на дітей. Про це зазначається в довідці про виплачені доходи й утримані податки.
Оскільки у наведеному випадку працівник відпрацював не менш як 15 календарних днів, а саме 15 чи 16, прибутковий податок за цей місяць утримується із застосуванням неоподатковуваного мінімуму, а під час перерахунку прибуткового податку за відпрацьований період середньомісячний сукупний оподатковуваний дохід визначається діленням сукупного оподатковуваного доходу на дев'ять.
Сторінку підготувала Тетяна НІКОЛАЄВА
По материалам газеты "Юридичний вісник України" № 18-19 (410-411) 9-16 травня 2003 р.