Згідно зі ст. 2 Закону "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995 року місце проведення розрахунків - місце, де здійснюються розрахунки з покупцем за продані товари (надані послуга) та зберігаються отримані за реалізовані товари (надані послуга) готівкові кошти, а також місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів (послуг) із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо.
Разом з тим, відповідно до п. 4.5 розділу 4 Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 01.12.2000 року № 614, видача готівки з місця проведення розрахунків повинна реєструватися через РРО з використанням операції "службова видача". Таким чином, готівкові кошти, вилучення яких з місця проведення розрахунків належним чином проведено через РРО та які перенесено у сейф або в інше місце, не відносяться до готівки, що зберігається на місці проведення розрахунків. Порядком застосування РРО не обмежується кількість операцій "службова видача", які можна виконувати протягом робочого дня (зміни).
Водночас підприємства торгівлі, громадського харчування та послуг, які провадять розрахунки із застосуванням РРО, повинні оприбутковувати обліковану через РРО готівку шляхом складання того самого дня звіту в книзі обліку розрахункових операцій та оформлення готівки в установленому порядку прибутковим касовим ордером та відповідним записом у касовій книзі в день надходження коштів. Виняток становить готівкова виручка, отримана підприємствами у вечірні години, вихідні, святкові дні та облікована із застосуванням РРО або використанням розрахункових книжок (за обов'язкової умови, що бухгалтерія підприємства не працювала в ці години та дні). У цьому випадку готівка буде оприбуткованою без порушень, якщо її проведено через РРО (розрахункову книжку) у день її фактичного надходження та не пізніше наступного робочого дня підприємства належним чином оформлено у касі (абзаци третій та четвертий п. 2.10 розділу 2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління Національного банку № 72 від 19.02.2001 року).
При цьому записи про рух готівки та суми розрахунків у книзі обліку розрахункових операцій виконуються щоденно, як це Встановлено п. 7.5 розділу 7 Порядку.
Перевірка дотримання суб'єктом підприємницької діяльності вимог п. 13 ст. З Закону № 265/95-ВР щодо відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, зазначеній в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, виконується таким чином. Підраховується готівка, що знаходиться на місці проведення розрахунків (у грошовій скриньці реєстратора або поряд з РРО, наприклад, в окремій шухляді, коробці тощо). Після цього виконується денний звіт реєстратора. Для реєстраторів окремих модифікацій, які не забезпечують друкування в денному звіті сум за операціями "службове внесення" та "службова видача", слід надрукувати додатково будь-який інший звіт, де вказано суми за зазначеними операціями. До загальної суми готівки, прийнятої за розрахунковими операціями з початку робочого дня (з моменту друкування останнього фіскального звітного чека), додається сума готівки за операціями "службове внесення". Отриманий підсумок необхідно зменшити на суму готівки, видану при поверненні товару, та на суму готівки за операціями "службова видача". Суму, отриману за результатами таких підрахунків, слід порівняти із сумою готівки, отриманою за результатами підрахунку коштів, які фактично знаходяться на місці проведення розрахунків.