• Оренда землі


Товариство з обмеженою відповідальністю є платником єдиного податку за ставкою 6%. Придбало на правах власності об’єкт незавершеного будівництва. Земельну ділянку, на якій розташована споруда, передано товариству в оренду. Міською радою встановлено конкретний розмір орендної плати. Чи входить сума встановленої орендної плати за землю в суму єдиного податку чи необхідно сплачувати суму орендної плати за землю окремо, крім суми єдиного податку?
(Житомирська обл.)

 


Згідно зі ст. 2 Закону № 2535-ХІІ використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати.
Відповідно до ст. 5 Закону № 161-XIV орендодавцями земельних ділянок можуть виступати, зокрема, власники землі.
При цьому орендар, уклавши договір про оренду землі з власником земельної ділянки, сплачує власникові орендну плату за землю, а власник, у свою чергу, сплачує на рахунок відповідної ради, на території якої перебуває земельна ділянка, земельний податок.
Згідно зі ст. 6 Указу № 727/98 суб’єкт малого підприємництва, який сплачує єдиний податок, не є платником, зокрема, плати (податку) за землю.
Разом з тим п. 6 постанови № 507 визначено, що такий суб’єкт малого підприємництва звільняється від плати (податку) за землю лише за земельні ділянки, які використовуються ним для провадження підприємницької діяльності.
Підприємство не є власником зазначеної земельної ділянки, а користується нею з правом орендаря, тобто має сплачувати не податок на землю, а орендну плату за орендовану ним земельну ділянку.
Таким чином, зазначене підприємство — платник єдиного податку повинно сплачувати суму нарахованого єдиного податку i, крім цього, орендуючи земельну ділянку, повинно сплачувати встановлену орендодавцем суму орендної плати.

Консультують фахівці департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 25 липень 2003 року