• Реалізація активів, які перебувають
у податковій заставі


Чи має право податковий орган реалізовувати активи платника податків у разі, якщо платник не згоден із визначеним податковим керуючим переліком активів для продажу?

 


Податковий орган в особі податкового керуючого має право самостійно приймати рішення про опис активів платника податків, які перебувають у податковій заставі, у разі якщо такий платник самостійно не визначив перелік та черговість своїх активів, які підлягатимуть продажу з метою погашення податкового боргу протягом 30 календарних днів з моменту вручення другої податкової вимоги, а також якщо звичайна вартість активів, визначених платником заздалегідь, нижче суми податкового боргу. Податковий керуючий повинен визначити перелік активів боржника для продажу виходячи з принципів збереження цілісності майнового комплексу та з урахуванням того, що звичайна вартість таких активів не перевищує двократного розміру податкового боргу.
Якщо платник податків не згоден з рішенням податкового керуючого, він може оскаржити його в порядку, визначеному Законом № 2181-III для оскарження рішень податкового органу про визначення суми податкового зобов’язання або податкового боргу (пп. 10.1.3 п. 10.1 ст. 10 Закону № 2181-III). У такому разі продаж активів боржника відповідно до рішення податкового органу протягом строку оскарження не здійснюється.
Отже, податковий орган має право реалізувати активи платника податків без його згоди, якщо платник вчасно в межах апеляційної процедури не скористався можливістю оскарження рішення податкового органу про визначення складу активів, які підлягають продажу.

Консультують фахівці департаменту стягнення податкового боргу ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 25 липень 2003 року