• Зміна розміру орендної плати


На який строк може надаватися в оренду земельна ділянка i чи обов’язково при цьому розробляти проект її відведення? Чи має право орендодавець вимагати збільшення орендної плати за землю
у разі збільшення розміру земельного податку?
(ТОВ «Меркурій», м. Богодухів, Харківська обл.)

 


Земельні ділянки можуть передаватися в оренду фізичним та юридичним особам. Оренда земельної ділянки може бути короткостроковою — не більше 5 років та довгостроковою — не більше 50 років.
Частиною п’ятою ст. 15 Закону № 161-ХІV передбачено, що надання земельної ділянки в оренду без зміни її цільового призначення, межі якої визначено в натурі (на місцевості), здійснюється без розроблення проекту її відведення.
У разі зміни цільового призначення земельної ділянки надання її в оренду здійснюється за проектом відведення в порядку, визначеному Земельним кодексом. Проект відведення земельної ділянки є невід’ємним додатком до договору оренди.
Щодо розміру орендної плати за землю, то слід зазначити, що відповідно до статей 19 та 20 Закону № 161-ХІV розмір, форма й умови внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.
Для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, необхідно керуватися частиною п’ятою ст. 19 Закону № 161-ХІV.
Пунктом 3 ст. 21 Закону № 161-ХІV визначено, що у разі збільшення відповідно до законів України розміру земельного податку орендодавець має право вимагати збільшення орендної плати, якщо інше не передбачено умовами договору оренди.

Консультують фахівці Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 30 серпень 2003 року