• Невчасний черговий платіж за ліцензію

Підприємство займається виробництвом плодово-ягідного вина, отримало відповідну ліцензію
у 2001 р. У лютому поточного року, у зв’язку
зі скрутним фінансовим становищем, сплатило черговий платіж на 47-й день від моменту призупинення ліцензії. Чи мав право у такому випадку орган, що видав ліцензію на виробництво зазначеної продукції, анулювати ліцензію?

 
 


Відповідно до Закону № 481/95-ВР ліцензія на виробництво виноробної продукції видається на п’ять років, а плата за неї справляється щороку.
Ліцензія анулюється шляхом прийняття органом, який видав ліцензію, відповідного письмового розпорядження на підставі:
заяви суб’єкта підприємницької діяльності;
рішення про скасування державної реєстрації суб’єкта підприємницької діяльності;
несплати чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту призупинення ліцензії;
рішення суду про встановлення факту незаконного використання суб’єктом підприємницької діяльності марок акцизного збору;
рішення суду про встановлення факту фальсифікації суб’єктом підприємницької діяльності алкогольних напоїв або тютюнових виробів;
документа, що засвідчує передачу іншому суб’єкту підприємницької діяльності у власність, володіння та/або користування приміщень та обладнання, що забезпечують повний технологічний цикл виробництва алкогольних напоїв.
Ліцензія анулюється та вважається недійсною з моменту одержання суб’єктом підприємницької діяльності письмового розпорядження про її анулювання.
Враховуючи те, що виробник плодово-ягідного вина не сплатив черговий платіж за ліцензію протягом 30 днів, орган, який видав ліцензію на виробництво зазначеної продукції, мав право у такому випадку її анулювати.

Консультують фахівці Департаменту з питань адміністрування акцизного збору i контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів (ДААК) ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 31 серпень 2003 року