• Громадське харчування та продаж сухих вин

Юридична особа — платник податків здійснює діяльність, пов’язану із харчуванням громадян за методом самообслуговування. Виробляє i продає продукцію власного виробництва та закупні товари. Чи має право таке підприємство здійснювати продаж сухих натуральних вин у бочках місткістю 150 л?

 
 


Громадське харчування — сфера виробничо-торговельної діяльності, в якій виробляють i продають продукцію власного виробництва та закупні товари, як правило, призначені для споживання на місці,
з організацією дозвілля або без нього (пп. 1.3 п. 1 Правил № 219).
Суб’єктами господарської діяльності здійснюється діяльність у сфері громадського харчування після їх державної реєстрації в установленому законодавством порядку. Роздрібна торгівля алкогольними напоями i тютюновими виробами в закладах (підприємствах) громадського харчування здійснюється суб’єктами господарської діяльності за наявності відповідних ліцензій (пп. 1.4 п. 1 Правил № 219).
У закладах (підприємствах) громадського харчування використовуються такі методи обслуговування, як самообслуговування, обслуговування офіціантами, комбінований тощо.
При всіх методах обслуговування здійснюється попереднє сервірування столів залежно від типу (класу) підприємства (пп. 3.1 п. 1 Правил № 219).
Підприємницька діяльність у сфері роздрібної торгівлі алкогольними напоями регламентується Законом № 481/95-ВР, Правилами № 854, Правилами № 219 та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють відносини в зазначеній сфері.
Роздрібна торгівля — діяльність з продажу товарів безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків, у тому числі на розлив у ресторанах, кафе, барах, інших підприємствах громадського харчування (ст. 1 Закону № 481/95-ВР).
Розлив виноробної продукції здійснюється виключно у передбачену діючими стандартами скляну тару, а також у сувенірні пляшки та художньо оформлений посуд зі скла, глазурованої кераміки або дерева, упаковку типу «Тetra-Pak». Розлив виноробної продукції здійснюється виключно у тару (посуд) місткістю 0,05 л, 0,1 л, 0,2 л, 0,25 л, 0,375 л, 0,4 л, 0,45 л, 0,5 л, 0,61 л, 0,7 л, 0,75 л, 1,0 л i більше. Розлив вин виноградних натуральних сухих здійснюється також у тару (посуд) місткістю від 100 до 500 л, виготовлену із матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями.
Продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці здійснюється в підприємствах громадського харчування i в спеціалізованих відділах підприємств (які мають статус підприємств громадського харчування) з універсальним асортиментом продовольчих чи/та непродовольчих товарів (п. 22 Правил № 854).
Таким чином, підприємство громадського харчування за наявності відповідного статусу спеціалізованого підприємства громадського харчування має право здійснювати продаж вин виноградних сухих на розлив для споживання на місці з тари (посуду) місткістю від 100 до 500 л, виготовленої із матеріалів, дозволених до контакту з алкогольними напоями.

Консультують фахівці Департаменту з питань адміністрування акцизного збору i контролю за виробництвом та обігом підакцизних товарів (ДААК) ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 31 серпень 2003 року