• Продаж ювелірних виробів


 
 


Підприємство є платником єдиного податку (6%) i займається продажем ювелірних виробів. Чи повинно таке підприємство сплачувати збір на обов’язкове пенсійне страхування з продажу ювелірних виробів?
(ЗАТ «ЮТ-Самоцветы», м. Одеса, ТОВ «Бомонд», м. Краматорськ, Донецька обл.)

Збір з продажу ювелірних виробів запроваджено Законом № 208-XIV, яким не передбачено звільнення суб’єктів підприємницької діяльності, які працюють за спрощеною системою оподаткування, від сплати цього виду збору.
Крім того, дія вищезазначеного Закону для суб’єктів підприємницької діяльності не призупинена й Указом № 727/98.
Таким чином, підприємство, яке є платником єдиного податку, сплачує збір з операцій з продажу ювелірних виробів на загальних підставах.
Питання сплати цього збору також регулюються Порядком. Платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій з продажу ювелірних виробів із золота (крім обручок), платини i дорогоцінного каміння є підприємства й організації та фізичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які здійснюють торгівлю ювелірними виробами із золота, платини та дорогоцінного каміння. Ставку збору встановлено у розмірі 5% вартості реалізованих ювелірних виробів.
Документом, що підтверджує продаж ювелірного виробу, є касовий чек, що видається покупцеві, в якому сума збору на обов’язкове державне пенсійне страхування включається до загального податку, що сплачується під час купівлі товару, та до ціни відповідного товару i перераховується продавцем з виручки від реалізації.


Консультують фахівці Пенсійного фонду України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 32 серпень 2003 року