ПОВНОВАЖЕННЯ ВІДСУТНІ


Яким чином може бути списано податкову заборгованість підприємства-боржника з його розрахункових рахунків?


Декретом Кабінету Міністрів від 21.01.1993 року № 8-93 "Про стягнення не внесених у строк податків і неподаткових платежів" органам державної податкової служби було надано право в рахунок погашення податкової заборгованості провадити звернення стягнення на суми, які належить одержати недоїмникові від його дебіторів.

У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ зазначений Декрет втратив чинність.

Відповідно до ст. 7 цього Закону до джерел погашення податкового боргу за рішенням органу стягнення не віднесено кошти, які належить одержати боржнику від його дебіторів. Лише в разі коли заходи з продажу активів платника податків за рішенням органу стягнення не привели до повного погашення суми податкового боргу, додатковим джерелом його погашення органом стягнення може бути визначено продаж активів платника податків, попередньо переданих ним у тимчасове користування чи розпорядження іншим особам відповідно до норм цивільно-правових договорів.

Таким чином, з дня набрання чинності ст. 7 зазначеного Закону в органів державної податкової служби немає підстав для списання коштів з рахунків дебіторів у рахунок погашення податкової заборгованості платника податків.

Враховуючи викладене, з метою вирішення порушеного питання підприємству-боржнику слід звернутися до суду (господарського суду).

Сторінку підготувала Тетяна НІКОЛАЄВА

По материалам газеты "Юридичний вісник України" № 35 (427) 30 серпня - 5 вересня 2003 р.