• Перевищення встановленого граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій


Постановою № 1336 затверджено Перелік окремих форм i умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено провадити розрахункові операції без застосування РРО із застосуванням розрахункових книжок i книг обліку розрахункових операцій. Пунктом 2 зазначеної постанови встановлено граничний розмір річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) — 200 тис. грн., у разі перевищення якого суб’єкт підприємницької діяльності повинен у місячний термін перейти на розрахунки із застосуванням РРО. Однак після такого переходу суб’єкта підприємницької діяльності не позбавлено права знову перейти на проведення розрахунків із застосуванням розрахункової книжки та КОРО. Чи може суб’єкт підприємницької діяльності, який перевищив визначений граничний розмір у кінці року, в наступному році знов перейти на застосування розрахункових книжок i КОРО?

 

Відповідно до ст. 10 Закону № 265/95-ВР при перевищенні встановленого граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) для суб’єктів підприємницької діяльності застосування РРО є обов’язковим. При цьому в Законі не обумовлюється тривалість такого обов’язкового застосування РРО, не передбачено умов та механізму зворотного переходу до проведення розрахунків з використанням розрахункової книжки та КОРО.
Таким чином, через місяць після перевищення встановленого граничного розміру річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суб’єкт підприємницької діяльності зобов’язаний провадити розрахунки із застосуванням РРО без обмеження терміну дотримання такого порядку проведення розрахунків.

Консультують фахівці Департаменту податкового аудиту та валютного контролю ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 35 вересень 2003 року