• Санітарки рентгенкабінетів


Чи мають право на призначення пенсії на пільгових умовах за Списком № 1 санітарки рентгенкабінетів?

 


Відповідно до Списку виробництв, професій i посад, робота в яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах i в пільгових розмірах, затвердженого постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.56 р. № 1173, до 1 січня 1992 р. правом на пільгове пенсійне забезпечення за Списком № 1 користувалися санітарки, зайняті в рентгенівських кабінетах i лабораторіях, а також в рентгенівських відділеннях, за умови безпосередньої зайнятості протягом повного робочого дня в цих відділеннях (кабінетах).
При цьому санітарки, зайняті на прибиранні рентгенівського кабінету й апаратів, митті й проявці плівки, підготовці реактивних речовин, правом пільгового пенсійного забезпечення не користувались.
Згідно з посадовою інструкцією до обов’язків санітарки рентгенівського кабінету та рентгенлабораторії входило прибирання приміщення, заміна та здавання білизни i медичних халатів у пральний цех та їх одержання після прання, виклик хворих до кабінету за вказівкою лікаря, допомога рентгенлаборанту в приготуванні барієвого вапна, контрастних розчинів, хімреактивів тощо, що не дає права на призначення пільгової пенсії за Списком № 1.
Враховуючи зазначене, період роботи санітаркою до 01.01.92 р. відповідно до ст. 100 Закону № 1788-XII зараховується до пільгового стажу за Списком № 1 у разі підтвердження первинними архівними документами того періоду, за який підтверджується цей стаж, безпосередньої зайнятості у шкідливих умовах протягом повного робочого дня.
З 01.01.92 р. згідно зі Списком № 1, затвердженим постановою № 36, право на пільгову пенсію має лише середній медичний персонал, постійно зайнятий у рентгенопераційних кабінетах. Санітарки (молодший медичний персонал) у цьому Списку не зазначені.

Консультують фахівці Мінпраці та соціальної політики України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 36 вересень 2003 року