• Витрати на фінансування поїздок студентів


Чи можна включати до складу валових витрат платника податку витрати на фінансування поїздок студентів вищих навчальних закладів України недержавної форми власності для участі в конференціях?

 


Відповідно до пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 334/94-ВР не включаються до складу валових витрат витрати на фінансування особистих потреб фізичних осіб, за винятком виплат, передбачених пунктами 5.6 i 5.7 цієї статті.
Виключення передбачено лише для витрат, пов’язаних із виплатою основної i додаткової заробітної плати та інших заохочень i виплат, внесків платника податку на обов’язкове страхування життя або здоров’я працівників у випадках, передбачених законодавством, сум зборів на обов’язкове державне пенсійне страхування та інших видів загальнообов’язкового соціального страхування фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку.
Відповідно до пп. 5.4 ст. 5 Закону № 334/94-ВР «Особливості віднесення витрат подвійного призначення до складу валових витрат платника податку» до валових витрат включаються витрати на відрядження фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з таким платником податку. Зазначені витрати можуть бути включені до складу валових витрат платника податку лише за наявності підтверджуючих документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), рахунків з готелів (мотелів), або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, страхових полісів тощо. Не включається до складу витрат платника податку готівка, витрачена на цілі, визначені підпунктами 5.3.1 та 5.4.4 цієї статті, а також на цілі, не пов’язані з відшкодуванням особистих витрат фізичної особи, яка перебуває у відрядженні.
Враховуючи викладене, а також те, що направлення студентів вищих навчальних закладів України недержавної форми власності на участь у науково-дослідних роботах, конференціях, виставках, конкурсах не вважаються відрядженням, такі витрати не включаються до складу валових витрат платника податку, а провадяться за рахунок прибутку підприємства, що залишається після оподаткування.

Консультують фахівці Департаменту юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 37 жовтень 2003 року