Плата за землю


Новостворені фермерські господарства

 

Новостворені фермерські господарства

Чи передбачено чинним законодавством надання допомоги новоствореним фермерським господарствам у період їх становлення? Чи мають пільги щодо сплати земельного податку фермерські господарства, а також новостворені фермерські господарства, та якими нормативними актами це регулюється?
(ФГ «Селена», Чернігівська обл.)


Новоствореним фермерським господарствам у період становлення (перші три роки після його створення, а в трудонедостатніх населених пунктах — п’ять років) та фермерським господарствам з відокремленими садибами надається допомога за рахунок державного i місцевого бюджетів, у тому числі через Український державний фонд підтримки фермерських господарств.
Кабінет Міністрів України щороку в проекті Держбюджету України передбачає кошти на підтримку фермерських господарств.
Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування щороку передбачають кошти в проектах місцевих бюджетів на підтримку фермерських госпо
дарств. За рахунок місцевих бюджетів фермерським господарствам може надаватися допомога у будівництві об’єктів виробничого i невиробничого призначення, житла, проведенні заходів щодо землеустрою.
Кошти Держбюджету України спрямовуються на меліорацію земель, у тому числі їх зрошення та осушення, а також на консервацію та рекультивацію малопродуктивних сільськогосподарських угідь, на придбання сільськогосподарської техніки (комбайнів, тракторів, автомашин, бульдозерів, сівалок тощо) (ст. 9 Закону № 973-IV).
Стосовно надання пільг щодо сплати земельного податку фермерським господарствам зазначимо, що Законом № 2535-ХІІ (ст. 12) передбачено, що за земельні ділянки фермерських господарств, які зайняті молодими садами, ягідниками та виноградниками до вступу їх у пору плодоношення, земельний податок не сплачується. Крім того, цією ж статтею встановлено, що для новостворених фермерських господарств протягом трьох років, а в трудонедостатніх населених пунктах — п’яти років з часу передачі їм земельної ділянки у власність земельний податок не сплачується.

Консультують фахівці Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 37 жовтень 2003 року