• Спрощена система та безнадійна заборгованість



Підприємство — платник єдиного податку за ставкою 6%. Чи необхідно включати в Розрахунок сплати єдиного податку суми кредиторської заборгованості, строк позовної давності яких минув у вересні 2003 р.?

 


Відповідно до Порядку № 98 у рядку 4 Розрахунку відображається загальна сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок або (та) в касу суб’єкта малого підприємництва, яка підлягає обкладанню єдиним податком.
Також згідно з Порядком № 554 у дохідній частині Книги обліку доходів i витрат відображаються всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб’єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), майна, включаючи основні фонди, які належать суб’єкту малого підприємництва й реалізовані у звітному (податковому) періоді, позареалізаційні доходи та виручку від іншої реалізації.
Згідно з Порядком № 554 до позареалізаційних доходів i виручки від іншої реалізації належать суми, фактично отримані суб’єктом підприємницької діяльності на розрахунковий (поточний) рахунок i в касу від інших операцій (фінансовий результат від продажу цінних паперів, МШП, матеріалів, палива, орендна плата, проценти, грошові кошти, отримані у вигляді безповоротної фінансової допомоги, кредиторська заборгованість, щодо якої минув строк позовної давності, а також дивіденди, якщо вони не були оподатковані у джерела виплати відповідно до Закону № 334/94-ВР).
Таким чином, підприємству для визначення бази оподаткування єдиним податком необхідно включати всі надходження, отримані на розрахунковий рахунок та в касу суб’єкта малого підприємництва від продажу продукції (товарів, робіт, послуг), позареалізаційні доходи, включаючи кредиторську заборгованість, щодо якої минув строк позовної давності, та виручку від іншої реалізації, відобразивши у звітності за 9 місяців 2003 р.