Стаття 124 КпАП, на яку в своєму рішенні послався суд, передбачає, що порушення водіями транспортних засобів Правил дорожнього руху, що спричинили пошкодження транспортних засобів, вантажів, шляхів, шляхових та інших споруд чи іншого майна, тягнуть за собою накладення штрафу від одного до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до шести місяців.
При призначенні адміністративного стягнення суд, виходячи із вимог ст.33 КпАП, повинен був враховувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Треба зазначити також, що п. 2 ст. 30 КпАП передбачено, що позбавлення права керування транспортними засобами не може застосовуватися до осіб, які користуються цими засобами у зв'язку з інвалідністю, за винятком випадків керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або невиконання вимоги працівника міліції про зупинку транспортного засобу, чи залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, учасником якої він був, чи ухилення від огляду на наявність алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Таким чином, якщо інвалід 2 групи керував автомобілем у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння, або не виконав вимогу працівника міліції про зупинку транспортного засобу, чи залишив місце дорожньо-транспортної пригоди, учасником якої він був, чи ухилився від огляду на наявність алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння — у такому випадку суд вправі був накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування засобами транспорту.
В інших випадках — суд не вправі був позбавляти інваліда права управляти транспортним засобом.
Якщо при накладенні адміністративного стягнення на інваліда не було дотримано вимог вишенаведених норм КпАП, і громадя-нин-інвалід не згоден з нею, у такому випадку він вправі звернутися до прокурора з проханням опротестувати рішення суду в порядку ст. 290 КпАП щодо його скасування.
По материалам газеты "Юридичний вісник України" № 47 (439) від 22-28 листопада 2003 року