• Учасник договору про спільну діяльність


Підприємство є учасником договору про спільну діяльність. Чи має право таке підприємство перейти на спрощену систему оподаткування обліку та звітності зі сплатою єдиного податку?
(Т. Костогриз, ТОВ «Сузір’я»)

 

Спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується, зокрема, для юридичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб i обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. грн. (ст. 1 Указу № 727/98).
Водночас дія Указу № 727/98 не поширюється на спільну діяльність, визначену п. 7.7 Закону № 334/94-ВР (абзац 6 ст. 7 Указу № 727/98).
Законом № 334/94-ВР передбачено, що спільна діяльність без створення юридичної особи провадиться на підставі договору про спільну діяльність, що передбачає об’єднання коштів або майна учасників для досягнення спільної господарської мети.
Облік результатів спільної діяльності ведеться платником податку, уповноваженим на це іншими сторонами згідно з умовами договору, окремо від обліку господарських результатів такого платника податку.
Свідоцтво про право сплати єдиного податку суб’єктом малого підприємництва — юридичною особою видається платнику, який відповідає вимогам ст. 1 Указу № 727/98 i здійснює підприємницьку діяльність, на яку поширюється дія цього Указу.
Оскільки вищезазначене підприємство є учасником договору про спільну діяльність, то незалежно від того, що облік результатів спільної діяльності ведеться окремо від обліку діяльності платника податку, на нього не поширюється дія Указу № 727/98.
Таким чином, підприємство, яке є учасником договору про спільну діяльність, не може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.

Консультують фахівці Департаменту юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 44 / 2003