• Внесення змін до рішення про розстрочення податкового боргу внаслідок прийняття рішення про списання безнадійного податкового боргу


Через півтора місяці після виникнення форс-мажорних обставин підприємству було розстрочено сплату податкового боргу. Торгово-промислова палата України надала із запізненням підтвердження виникнення обставин непереборної сили. Як списання сум безнадійного податкового боргу впливає на дію договору про розстрочення?

 

Порядком № 103 визначено, що розстрочений (відстрочений) податковий борг (у тому числі нараховані на такий борг відсотки), який визнано безнадійним відповідно до Закону № 2181-III, підлягає списанню.
Рішення керівника податкового органу про списання безнадійного податкового боргу є підставою для дострокового розірвання відповідного договору, а у випадку коли податковий борг платника податків визнається безнадійним i списанню підлягає лише частина розстроченого (відстроченого) податкового боргу, відповідні зміни вносяться до договору про розстрочення (відстрочення).
Якщо рішення про розстрочення (відстрочення) податкового боргу було прийнято після дня виникнення обставин непереборної сили, то до такого рішення могли бути включені суми податкового боргу як ті, що рахувалися на день виникнення таких обставин, так i ті, що виникли вже після форс-мажорних обставин.
Таким чином, якщо день виникнення обставин непереборної сили настав до дня оформлення рішення про розстрочення та підписання відповідного договору, то списанню як безнадійного податкового боргу підлягає не вся сума податкового боргу, включена до такого рішення.
Враховуючи вищезазначене, рішення про списання безнадійного податкового боргу буде підставою для внесення відповідних змін до договору про розстрочення (відстрочення).

Консультують фахівці Департаменту стягнення податкового боргу ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 45 / 2003