Відповідно до п. 7.8 ст. 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств" (у редакції Закону України від 22.05.1997 р. № 283/97-ВР зі змінами та доповненнями) у разі прийняття рішення щодо виплати дивідендів емітент корпоративних прав, на які нараховуються дивіденди, проводить зазначені виплати власнику таких корпоративних прав пропорційно частці його в статутному фонді підприємства-емітента таких корпоративних прав незалежно від того, чи була діяльність такого підприємства-емітента прибутковою протягом звітного періоду при наявності інших власних джерел для виплати дивідендів.
Платник податку, який виплачує дивіденди своїм акціонерам (власникам), нараховує та утримує податок на дивіденди в розмірі 30 відсотків нарахованої суми виплат за рахунок таких виплат незалежно від того, чи є емітент платником податку на прибуток.
Зазначений податок вноситься до бюджету до/або одночасно із виплатою дивідендів.
Платіжний документ, який надається платником податку банківській установі, повинен відображати суму дивідендів, що підлягають виплаті, а також утриману суму податку на дивіденди.
Платник податку — емітент корпоративних прав зменшує суму нарахованого податку на прибуток на суму внесеного до бюджету податку на дивіденди.
Згідно з пп. 7.8.6 п. 7.8 ст. 7 цього Закону юридичні особи, що отримують дивіденди, з яких утримано податок, передбачений пп. 7.8.2 цієї статті, або дивіденди, виплачені у вигляді акцій, згідно з положеннями пп. 7.8.5 п. 7.8 ст. 7 цієї статті не включають такі дивіденди до складу валового доходу.
По материалам газеты "Юридичний вісник України" № 51 (443) від 20- 26 грудня 2003 року;