• Узгодження операцій продажу активів, що перебувають у податковій заставі

 

У статуті підприємства, активи якого перебувають у податковій заставі, передбачено торгово-закупівельну діяльність. Підприємство купує метал для подальшого його продажу за кошти. Чи має право підприємство здійснювати операції з продажу металу без погодження з податковим органом?

 

Відповідно до пп. 8.6.1 п. 8.6 ст. 8 Закону № 2181-III платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, здійснює вільне розпорядження ними, за винятком операцій, що підлягають письмовому узгодженню з податковим органом, зокрема, операцій з продажу, інших видів відчуження нерухомого та рухомого майна, майнових чи немайнових прав, за винятком майна, майнових та немайнових прав, що використовуються у підприємницькій діяльності платника податків (інших видах діяльності, які за умовами оподаткування прирівнюються до підприємницької), а саме: готової продукції, товарів i товарних запасів, робіт та послуг за кошти за цінами, що не є меншими за звичайні.
Тобто Законом № 2181-III визначено дві обов’язкові умови, за наявності яких платник податків, що має податковий борг, може не узгоджувати операції з продажу заставлених активів, — такий продаж має бути здійснений за цінами, що не є меншими за звичайні, i за проданий товар повинні надійти виключно кошти.
Таким чином, лише у випадку здійснення підприємством операцій з реалізації металу за кошти за їх звичайними цінами такі операції відчуження можуть не узгоджуватися з податковим органом.

Консультують фахівці Департаменту стягнення податкового боргу ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 9 / 2004