• Підприємство з іноземними інвестиціями

 

Засновником підприємства є фізична особа — іноземець, частка якого у статутному фонді підприємства становить 100%. Чи може таке підприємство перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності i одержати Свідоцтво про право сплати єдиного податку?
(Ж. Гаплична, г. Севастополь)

 

Згідно зі ст. 1 Указу № 727/98 спрощена система оподаткування, обліку та звітності запроваджується для суб’єктів малого підприємництва, зокрема юридичних осіб — суб’єктів підприємницької діяльності будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, в яких за рік середньооблікова чисельність працюючих не перевищує 50 осіб i обсяг виручки яких від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) за рік не перевищує 1 млн. грн.
Водночас ст. 7 Указу № 727/98 передбачено обмеження щодо переходу суб’єктів малого підприємництва на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. Зокрема, абзацом четвертим визначено, що дія цього Указу не поширюється на суб’єктів підприємницької діяльності, у статутному фонді яких частки, що належать юридичним особам — учасникам та засновникам даних суб’єктів, які не є суб’єктами малого підприємництва, перевищують 25%.
Обмежень щодо засновників — фізичних осіб Указом № 727/98 не передбачено.
Таким чином, якщо засновником підприємства є фізична особа — нерезидент, то незалежно від її частки у статутному фонді підприємства та у разі відповідності вимогам Указу № 727/98 стосовно обсягу виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) i середньооблікової чисельності працюючих, а також за умови сплати всіх установлених податків та обов’язкових платежів за попередній звітний (податковий) період, підприємство може перейти на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності зі сплатою єдиного податку.

Консультують фахівці Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 11 / 2004