• Скасування акта опису активів платника податків

 

Відносно платника податків, активи якого перебувають у податковій заставі, розпочато процедуру банкрутства. При цьому деякі активи такого платника описано та передано для реалізації на товарну біржу. Чи можна в такому випадку відмінити акт опису?

 

Відповідно до ст. 10 Закону № 2181-III у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків та на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності — шляхом продажу інших активів такого платника податків.
Постановою № 538 передбачено, що визначені для продажу активи описуються в акті за встановленою формою.
Водночас преамбулою Закону № 2181-III визначено, що цей Закон не регулює питання погашення податкових зобов’язань або стягнення податкового боргу з осіб, на яких поширюються судові процедури, визначені Законом № 2343-XII.
Оскільки опис активів є одним із заходів, що застосовуються до платника податків при здійсненні процедур стягнення його податкового боргу, то Закон № 2181-III забороняє складення акта опису під час дії процедури банкрутства.
Враховуючи вищевикладене, акт опису, що був складений до початку процедури банкрутства, може бути скасовано за рішенням керівника (заступника керівника) органу державної податкової служби, який затверджував такий акт опису.

Консультують фахівці Департаменту стягнення податкового боргу ДПА України

 
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 11 / 2004