Використовуючи надане пп. 8.9.1 п. 8.9 ст. 8 Закону № 2181-ІІІ право звільнення окремих видів активів з податкової застави, платник податків може звернутися до органу державної по-
даткової служби із запитом про звільнення окремих видів активів з податкової застави.
Процедура звільнення окремих видів активів платника податків з податкової застави проводиться в два етапи:
Отже, на органи державної податкової служби крім видачі так званих дозволів покладається обов'язок з відображення змін, що відбуваються, в єдиному Державному реєстрі застав рухомого майна.
Для цього податкові органи подають до ДП «Інформаційний центр» Мін'юсту України, яке поряд з державними нотаріальними конторами, приватними нотаріусами та комерційними банками виконує функцію реєстратора, заяву про внесення змін до реєстраційного запису, форму якої наведено в додатку 7 до наказу № 13/5.
Підтвердженням внесення змін до запису щодо предмета застави рухомого майна у Державному реєстрі застав рухомого майна є витяг (не завірений) з відповідного Державного реєстру.
Таким чином, активи платника податків вважаються звільненими з податкової застави з моменту виключення таких активів з Державного реєстру застав рухомого майна (у подальшому — з Державного реєстру обтяжень рухомого майна).
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 25/ 2004 (ЛИПЕНЬ)