Згідно з абзацом «в» п. 8.6 ст. 8 Закону № 2181-III операції з ліквідації об'єктів нерухомого або рухомого майна відповідно до рішень органів держуправління проводяться платником податків без отримання попередньої згоди податкового органу.
Ліквідація вугледобувних та вуглепереробних підприємств проводиться за рішеннями Кабінету Міністрів України на підставі подання Мінпаливенерго України, до сфери управління якого відносяться зазначені підприємства.
З метою оподаткування відповідно до норм ст. 12 Закону № 2181-ІІІ ліквідацією платника податків або його філії, відділення чи іншого відокремленого підрозділу є ліквідація платника податків як юридичної особи або зупинення реєстрації фізичної особи як суб'єкта підприємницької діяльності.
Пунктом 9 Порядку № 939 зазначено, що ліквідаційна комісія повинна підготувати й подати для затвердження Мінпаливенерго України розподільний баланс з переліком основних виробничих фондів, які підлягають ліквідації, та пропозиції щодо встановлення правонаступника майна, яке не підлягає ліквідації, а також акт приймання-передачі основних виробничих фондів.
Таким чином, у даному випадку підставою для скасування податкової застави можуть бути три складові: рішення Кабінету Міністрів України про ліквідацію підприємства вугільної промисловості, розподільний баланс та акт приймання-передачі, які складаються ліквідаційною комісією і повинні бути затверджені Мінпаливенерго України.
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 25/ 2004 (ЛИПЕНЬ)