Законом № 1775-ІІІ визначено види господарської діяльності, щп підлягають ліцензуванню, порядок їх ліцензування, встановлено державний контроль у сфері ліцензування, відповідальність суб'єктів господарювання та органів ліцензування за порушення законодавства у сфері ліцензування.
У статті 9 Закону № 1775-ІІІ надано перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, п. 26 якої визначено, що ліцензуванню підлягає медична практика.
Відповідно до Ліцензійних умов № 38/63 медична практика — це діяльність, пов'язана з комплексом спеціальних заходів, спрямованих на сприяння поліпшенню
здоров'я, підвищення санітарної культури, запобігання захворюванням та інвалідності, на діагностику, допомогу особам з гострими і хронічними захворюваннями й реабілітацію хворих та інвалідів, що здійснюється особами, які мають спеціальну освіту. Дія цих Ліцензійних умов поширюється на всіх суб'єктів господарювання, що зареєстровані в установленому законодавством порядку як юридичні особи незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності і які здійснюють господарську діяльність з медичної практики, а також на фізичних осіб — суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють діяльність у зазначеній галузі.
Наказом № 385 до Переліку лікарських посад у закладах охорони здоров'я віднесено й посаду лікаря-стоматолога.
Враховуючи зазначене, при провадженні господарської діяльності з медичної практики, у даному випадку при наданні стоматологічних послуг, суб'єктам господарювання необхідно мати відповідну ліцензію незалежно від того, надаються послуги співробітникам підприємства чи стороннім громадянам.
ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 25/ 2004 (ЛИПЕНЬ)