Закон № 889-ІV набрав чинності з 1 січня 2004 р., і його положення застосовуються до доходів платника цього податку, одержаних ним у власність або нарахованих на його користь протягом відповідного звітного податкового періоду, починаючи з дня набрання чинності цим Законом (п. 1.2 ст. 1).
Визначення терміна «звітний податковий період» надано в п. 1.7 ст. 1 Закону № 889-ІУ, а визначення поняття «загальний оподатковуваний дохід» - у п. 1.6 ст. 1 цього Закону. Об'єктом оподаткування є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого (пп. 4.2.1 п. 4.2 ст. 4 Закону № 889-ІV) включаються доходи у вигляді заробітної плати, нараховані (виплачені) платнику податку відповідно до умов трудового або цивільно-правового договору.
Визначення терміна «дохід з джерелом його походження з України» наведено у пп. 1.3 ст. 1 Закону № 889-ІV, а терміна «заробітна плата» — в абзаці третьому п. 1.1 ст. 1 цього Закону. До доходів у вигляді заробітної плати відносяться також виплати, пов'язані з тимчасовою непрацездатністю, які згідно з абзацом другим пп. «д» пп. 4.3.1 п. 4.3 ст. 4 Закону № 889-ІУ є об'єктом оподаткування і виплачуються платнику податку у зв'язку з відносинами трудового найму як компенсація втрати заробітної плати у зв'язку з тимчасовою непрацездатністю.
Таким чином, положення п. 3.5 ст. З Закону № 889-ІV застосовується до нарахованої заробітної плати, податкова соціальна пільга (пп. 6.3.1 п. 6.3 ст. 6 цього Закону) — до нарахованого місячного доходу у вигляді заробітної плати у звітний податковий період, який відповідно до п. 1.7 ст. 1 Закону № 889-ІV розпочинається з 1 числа та закінчується останнім днем місяця. Якщо фізична особа вперше отримує оподатковувані доходи всередині податкового періоду, то перший податковий (місячний) період розпочинається з дня отримання таких доходів.
Враховуючи зазначене, п. 4 Порядку № 2035 визначено порядок подання документів та надання податкової соціальної пільги у разі звільнення платника податку або його відмови від застосування податкової соціальної пільги.