Реалізація товарів з обмеженим терміном зберігання


Чи існують особливості реалізації товарів з обмеженим терміном зберігання (наприклад, м'ясо-молочна продукція) для підприємств, активи яких перебувають у податковій заставі?


Відповідно до вимог постанови № 538, якщо платник податків в установлені терміни самостійно не визначив активи для продажу, або податковий керуючий вирішує, що платник податків визначає для продажу активи, звичайна ціна яких є завідомо нижчою, ніж сума податкового боргу, такий податковий керуючий зобов'язаний самостійно визначити у присутності платника податків (його посадових осіб) склад активів, що підлягають продажу, виходячи з принципів збереження цілісності майнового комплексу та з урахуванням того, що звичайна (оціночна) вартість таких активів не перевищує двократного розміру податкового боргу. Визначені для продажу активи описуються в акті за встановленою формою.

При цьому постановою № 538 також визначено, що продовольчі товари, які швидко псуються, підлягають продажу за кошти на комісійних умовах через організації роздрібної торгівлі, визначені податковим органом на конкурсних засадах.

У кожному випадку реалізації описаних активів через організації роздрібної торгівлі податковий орган складає акт приймання-передачі за відповідною формою.

Тобто чинним законодавством України для реалізації товарів з обмеженим терміном зберігання, що перебувають у податковій заставі, передбачено окремий порядок, який відрізняється від публічних торгів, що застосовуються під час реалізації інших видів активів.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДЕПАРТАМЕНТУ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОДАТКОВИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння заступника начальника управління методології стягнення податкового боргу Департаменту Володимира ТАРАСЕНКА

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 28 / 2004