Відображення матеріальних активів


Гірниче підприємство використовує у виробничій діяльності матеріали, термін використання яких більше одного року. Який порядок відображення в податковому обліку таких матеріальних активів?


Відповідно до п. 5.9 ст. 5 Закону № 334/94-ВР платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання та поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком тих, що отримані безкоштовно).

Відповідно до Інструкції № 64 до необоротних активів відносяться матеріальні та нематеріальні ресурси, які належать установі та забезпечують її функціонування і термін корисної експлуатації яких, як очікується, становить більше одного року.

Виходячи з викладеного, матеріали, які використовуються гірничим підприємством більше одного року, належать до малоцінних необоротних матеріальних активів і корегування приросту (убутку) балансової вартості необоротних активів відповідно до п. 5.9 ст. 5 Закону № 334/94-ВР не передбачено.

Витрати на придбання малоцінних необоротних матеріальних активів, які використовуються в гірничих шахтах, у податковому обліку з податку на прибуток відображаються в порядку, передбаченому для обліку амортизації витрат, пов'язаних з видобутком корисних копалин, згідно зі ст. 9 Закону № 334/94-ВР

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДЕПАРТАМЕНТУ ОПОДАТКУВАННЯ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПА України: Наталії ХОЦЯНІВСЬНОЇ - заступника директора Департаменту -начальника управління податку на прибуток та податкових платежів та Валентина ЗАВГОРОДНЄВА — заступника начальника управління податку на прибуток та податкових платежів — начальника відділу адміністрування платежів

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № (серпень) 31 / 2004