Згідно зі ст. 3. Указу № 727/98 суб'єкт підприємницької діяльності — юридична особа, який перейшов на спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, самостійно обирає одну з таких ставок єдиного податку:
Об'єктом оподаткування для суб'єктів підприємницької діяльності — юридичних осіб, які сплачують єдиний податок, вважається сума виручки від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), фактично отримана суб'єктом підприємницької діяльності на розрахунковий рахунок або (та) в касу за здійснення операцій з продажу продукції (товарів, робіт, послуг) (Указ № 727/98).
Статтею 1 Закону №2210-III та п. 1 наказу №255 надано визначення терміна «товар»: це будь-який предмет господарського обороту, в тому числі продукція, роботи, послуги, документи, що підтверджують зобов'язання та права (зокрема, цінні папери), а також продукт праці, який виробляють не для власного використання, а для продажу споживачам.
Щодо поняття «цінні папери», то ст. 1 Закону № 1201-XII визначено: цінні папери — це грошові документи, що засвідчують право володіння або відносини позики, визначають взаємовідносини між особою, яка їх випустила, та їх власником і передбачають, як правило, виплату доходу у вигляді дивідендів або процентів, а також можливість передачі грошових та інших прав, що випливають з цих документів, іншим особам.
Цінні папери можуть бути використані для здійснення розрахунків, а також як застава для забезпечення платежів і кредитів.
Відповідно до ст. 3 Закону № 1201-XII в Україні можуть випускатися такі види цінних паперів: акції, облігації внутрішніх та зовнішніх державних позик, облігації місцевих позик, облігації підприємств, казначейські зобов'язання республіки, ощадні сертифікати, інвестиційні сертифікати, векселі, приватизаційні папери, заставні, іпотечні цінні папери.
Облігація - це цінний папір, що засвідчує внесення його власником грошових коштів і підтверджує зобов'язання відшкодувати йому номінальну вартість цього цінного папера в передбачений у ньому строк з виплатою фіксованого процента (якщо інше не передбачено умовами випуску). Облігації всіх видів розповсюджуються серед підприємств і громадян на добровільних засадах (ст. 10 Закону № 1201-XII).
Кошти від розміщення (реалізації) облігацій підприємств спрямовуються на цілі, визначені при їх випуску (ст. 14 Закону № 1201-XII).
Оподаткування доходів по цінних паперах здійснюється згідно із законодавством України (ст. 31 Закону № 1201-ХІІ).
Враховуючи викладене, сума коштів, отримана на розрахунковий рахунок підприємства за реалізовані облігації, обкладається єдиним податком.