Облік приросту (убутку) балансової вартості вилучених TMЦ


Згідно з постановою районної прокуратури у підприємства вилучено товарно-матеріальні цінності, щодо яких вівся облік приросту (убутку) балансової вартості. Чи слід і надалі вести облік приросту (убутку) балансової вартості зазначених ТМЦ, враховуючи те, що вони не використовуються у господарській діяльності підприємства?

(ДП «АДКОМ-Україна», м. Харків)


Відповідно до п. 5.9 ст. 5 Закону № 334/94-ВР платник податку веде податковий облік приросту (убутку) балансової вартості товарів (крім тих, що підлягають амортизації, та цінних паперів), сировини, матеріалів, комплектуючих виробів, напівфабрикатів, малоцінних предметів (за текстом — запасів) на складах, у незавершеному виробництві та залишках готової продукції, витрати на придбання і поліпшення (перетворення, зберігання) яких включаються до складу валових витрат згідно з цим Законом (за винятком отриманих безкоштовно).

Розрахунок приросту (убутку) балансової вартості запасів здійснюється шляхом заповнення додатка К1/1 до рядків 01.2, 01.5, 04.2, 04.10 та 07 декларації з податку на прибуток підприємства, форму та порядок складання якої затверджено наказом № 143.

У разі якщо при вилученні ТМЦ відбувається перехід права власності на зазначені ТМЦ, їх вартість слід врахувати при визначенні приросту (убутку) балансової вартості запасів у графі 4 «Запаси, використані не у господарській діяльності» додатка К1/1.

Якщо при вилученні ТМЦ не відбувається переходу права власності на зазначені ТМЦ, їх вартість не змінює балансової вартості запасів з метою обліку її приросту (убутку).

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння Наталії ХОЦЯНІВСЬКОЇ - заступника директора Департаменту оподаткування юридичних осібДПА України — начальника управління податку на прибуток та податкових платежів

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 36/2004