Здійснення операції міни продукції, шо перебуває у податковій заставі


Сільськогосподарське підприємство, активи якого перебувають у податковій заставі, проводить операцію міни продукції одного виду на інший. При цьому вартість отриманого зерна буде більшою, тобто загальна вартість активів, які перебувають у податковій заставі, збільшиться. Чи застосовується штрафна санкція у випадку проведення такої операції без погодження з податковим керуючим?


Відповідно до пп. 17.1.8 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ, у разі коли платник податків, активи якого перебувають у податковій заставі, відчужив такі активи без попередньої згоди податкового органу, якщо отримання такої згоди є обов'язковим згідно з цим Законом, платник податків додатково сплачує штраф у розмірі суми такого відчуження, визначеної за звичайними цінами.

Статтею 8 Закону № 2181-ІІІ платнику податків, активи якого перебувають у податковій заставі, надано право здійснювати без узгодження з податковими органами лише операції з продажу (інших видів відчуження) готової продукції, товарів і товарних запасів, робіт та послуг за кошти та за цінами, що не є меншими за звичайні.

У разі якщо буде здійснено операцію міни продукції одного виду на інший, кошти ні від одного із суб'єктів господарювання не надійдуть. Отже, не виконується основна норма ст. 8 Закону № 2181-ІІІ, яка передбачає в обов'язковому порядку проведення розрахунків коштами.

Враховуючи вищезазначене, у випадку проведення операцій міни продукції одного виду на інший без погодження з податковим керуючим застосовується штрафна санкція, передбачена пп. 17.1.8 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181-ІІІ.

КОНСУЛЬТУЮТЬ ФАХІВЦІ ДПА УКРАЇНИ

Відповіді підготовлено за сприяння фахівців Департаменту забезпечення податкових зобов'язань ДПА України:

Валентини СІРЕНКО — заступника директора Департаменту — начальника управління методології стягнення податкового боргу та Людмили ВАТУТІНОІ — заступника начальника відділу розробки методики стягнення податкового боргу

ВІСНИК ПОДАТКОВОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ № 36/2004