Згідно із пп. 8.2.2 п. 8.2 ст. 8 Закону № 2181-ІІІ право податкової застави поширюється на будь-які активи платника податків, які перебували у його власності (повному господарському віданні) у день виникнення такого права, а також на будь-які інші активи, на які такий платник набуде прав власності у майбутньому, до моменту погашення його податкових зобов'язань або податкового боргу.
Статтею 27 Закону № 1087-IV визначено, що кооператив відповідає за своїми зобов'язаннями всім належним йому майном.
Члени кооперативу відповідають за зобов'язаннями кооперативу в межах внесеного ними паю, якщо інше не передбачено статутом кооперативу або законом.
Кооператив є власником будівель, споруд, грошових та майнових внесків його членів, виготовленої продукції, доходів, одержаних від її реалізації та провадження іншої діяльності, а також іншого майна, придбаного на підставах, не заборонених законом.
Джерелами формування майна кооперативу є: вступні, членські та цільові внески його членів, паї та додаткові паї; майно, передане кооперативу його членами; кошти, що надходять від провадження господарської діяльності; кошти, що надходять від створених кооперативом підприємств, установ, організацій; грошові та майнові пожертвування, благодійні внески, гранти, безоплатна технічна допомога юридичних і фізичних осіб, у тому числі іноземних; інші надходження, не заборонені законодавством.
Отже, оскільки паї членів кооперативу є джерелом формування майна кооперативу, активи якого перебувають у податковій заставі, на них також поширюється право податкової застави. Зазначене роз'яснення не стосується паїв, що передаються в оренду.